Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Beteg a tengerimalacom! Mit...

Beteg a tengerimalacom! Mit tehetnék érte még?

Figyelt kérdés

A malackám nagyon sok mindent túlélt már,most lesz 5 éves, kicsi korában egyszer náthás lett, tavaly dagadatot állapítottak meg nála, amit nyomban ki is műtöttek és meggyógyult, most pedig pár napja fokozatosan abbahagyta az evést. Úgy értem a gazdi minen mással is foglalkozik, senkinek nem esik le egyből hogy nagy a baj, csak egyik takarításnál ijedtem már mikor kivettem észrevettem hogy a nagy bunda alatt feleakkorára fogyott. Ez a fogyás kb. 2-3 nap alatt történhetett azelőtt nagyon sokat kivettem és nem éreztem hogy vékony lenne. Pedig ő mindig duci volt, sőt, nagyon dagi!


Elvittük dokihoz aki azt mondta a fogai rendellenesen túlnőttek. Ez lehet genetika vagy túl kevés szénát, rágcsálnivalót adunk neki.

A második eset abszolút ki van zárva, szénája mindig van, sőt, füvet is folyton szedek neki, kemény kiflit is ropogtathat.


Tehát genetika... De tényleg 5 év múltán most egyszerre genetikás probléma van? Az mégis hogy lehet, eddig semmi baja nem volt!


Az orvos azt mondta:

... vagy hozzák 6 hetente a malackát, elaltatjuk és lecsiszoljuk a fogát és 10.000 Ft az ára (előny: élhet amíg csak kitolhatjuk ezt, hátrány: esetleges fájdalom, elaltatás okozta egészségügyi problémák, pénz)


... vagy elaltatják végleg, ne haljon éhen.


DE ÉN NEM TUDOM ELENGEDNI ŐT! Ő olyan nekem mint a pici babám akit minden nap gondoznom kell. 15 éves vagyok, 10 éves korom óta velem van jóbanrosszban és nagyon szeretem. És olyan durva dolgokat is túlélt már mint a rák...


Mit gondoltok jól cselekszem ha azt választom hogy fogcsiszolás? Vagy nem tudok tisztán gondolkozni és önző módon döntök? De akkor is, én nem fogom hagyni meghalni!



2017. márc. 30. 15:56
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Két hétig etettük és orvoshoz jártunk. Bíztunk benne hogy bizony egyszer végre maga is újra rágni fog és kigyógyul ebből. Ez idő alatt még jobban hozzám nőtt a malacka, és reméltem, hogy jön még szebb nap. De meghalt sok küzdelem után, a mesterséges etetés sem használt :( Nyugodjék békében<3
2017. ápr. 13. 06:49
 12/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon sajnálom szegény kis állatkát!

Már nekem is volt tengerim, kettő. Így tudom, milyen elveszíteni. Én azóta se tudok másikat hozni. Lehet, nem is lesz.

A tied is nyugodjon békében! :(

2017. ápr. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Szia!

Én sem nagyon hiszem hogy a közeljövőben lesz még malackám... a tieid is nyugodjanak békében! :(

2017. ápr. 14. 07:57
 14/14 anonim válasza:
Még él???
2018. máj. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!