Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hol lehet nagy alapterületű...

Hol lehet nagy alapterületű műanyag fedeles dobozt venni hörcsög tartásához?

Figyelt kérdés
A környéken már mindenhol néztem, de nem találok 72x40 cm-nél nagyobb alapterületű műanyag dobozt. Aranyhörcsinek szeretném átalakítani, olyan 1m hosszúság körül keresek, lehetőleg a sima áttetsző fajtából, mert az eddig talált dobozokat kicsinek érzem neki és az állat érdeke a lényeges. Előre köszönöm a válaszokat!

2017. ápr. 3. 17:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Az ikeában van kb 80x60cm.Ennél nagyobbat nem tudok.

Én javaslom a terráriumot, akkora méretet,amekkorát keresel könnyebben találnál terráriumból .És nem mellesleg olcsóbb is,ha használtan veszed.

Itthon szerintem nincs 1m körüli doboz, külföldön láttam csak.

Nagyon örülök, hogy az állat érdekét nézed és belátod,hogy mekkora helyigényük van.:)Ritka az ilyen:)

2017. ápr. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ha veszel két akkorát,amekkorát találtál és összekötöd csővel?
2017. ápr. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
48%
Sajnos az IKEA-s 78*56*43-as a legnagyobb. Szerintem csináltass terráriumot üvegessel.
2017. ápr. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Két dobozt már nem nagyon tudnék hova tenni ill. a takarítása is nagyon körülményes lenne szerintem.

Terráriummal én nem vagyok kibékülve mivel nem jól szellőzik és egy 100-as nagyon nehéz, plusz arra is kéne valamilyen rácsot még rágyártani a tetejére.


Úgy néz ki akkor ketrec lesz. :)

2017. ápr. 4. 12:21
 5/17 anonim ***** válasza:
31%
A terrárium és a doboz pontosan ugyanúgy szellőzik.. jól. Nem lesz párás, nem lesz hőség. A ketrec szellőzése nem jó, mert túlságosan szellőzik, huzatos. De mindegy is. IKEA-s kb. 80x60-as a Heidrun tex box szintén. Ezeknél nagyobbat nem tudok Magyarországon, de körül kell nézni a neten, lehet hogy van. De az akváriumok sokkal olcsóbbak jófogáson és nagyobbak is lehetnek. Tény, hogy nehéz, de szerintem tökmindegy a súlya, úgysem kell cipelni, csak egyszer a helyére rakni.
2017. ápr. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ez nem igaz, hogy ugyanannyi szellőző van a terráriumon és a dobozon, mert a doboz nekem pont azért szimpatikus, mert annyi szellőzőt tudsz csinálni rá amennyit szeretnél, ha kevésnek érzed akkor később is tudsz hozzá adni, abszolút a hörcsög igényeihez alakítható, arany középút a terrárium és a ketrec között.
2017. ápr. 4. 16:10
 7/17 anonim ***** válasza:
41%
A terrárium és a tárolódoboz ugyanúgy szellőzik. Nálam két doboz van 1-1 dzsungival, semmi probléma nincs a szellőzésével. Jól írja az előző válaszoló. Szellőzőnyílások nélkül is jól szellőzik. A ketrecben könnyebben kap huzatot a hörcsög. (Az meg a másik, hogy nálam addig volt ketrecben a hörcsög, amíg rá nem szokott arra, hogy milyen jó buli a rácsokon mászva pisilni. Állandóan csupa retek volt a szekrény széle a lefolyt pisitől. Na, azóta van tárolódoboz.)
2017. ápr. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nem éppen: a terráriumnál csak és kizárólag felülről tud szellőzni, míg a doboznál ahol kivágod és fémrácsot teszel oda.


A kulcsszavak közé írtam a "bin-cage" megnevezést, ha kíváncsi vagy milyen az, akkor írd be youtube-on, szerintem azt se tudjátok hogy mi az, de azért okoskodtok(utolsó kettő hsz.). Persze lehet olyat, hogy te annyit csinálsz csak hogy leszeded a doboz fedelét aztán voilá, de kicsit több "munkával" fél ketrec/fél terrárium hotható létre, ami a legjobb nekik szerintem, mert az almuk szintjé lévő levegőt meg lehet keringetni, így nem az ammóniát fogja szívni alomcseréig, mint a terráriumnál, de túl huzatos se lesz mert nincs minden oldalon kivágva a doboz oldala.


Például ilyen:

https://www.youtube.com/watch?v=etlwlUj_rog

2017. ápr. 4. 19:51
 9/17 anonim ***** válasza:
Drága kérdező! Nem szívják az ammóniát alomcseréig, mert a pisisarkot naponta takarítom. Másrészt hülyeségnek tartom a doboz aljától pár centire vágni a rács helyét (mint a videóban), mivel a hörcsög imád ásni. Így szüksége van legalább 10 cm forgácsrétegre. Ahova te rácsot akarsz tenni, ott ki fog szóródni a forgács. Kérdezz meg bárkit, aki szakértő. Elég, ha felül szellőzik. Ahogy mi ketten írtuk. :)
2017. ápr. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nyilván ez a videó csak egy minta meg 1 a 100-ból, csak gondoltam olyat linkelek ami rövid de azért vizualizálja az alapelképzelést, mert láttam fixa idea lett ebből az "ez is csak felül szellőzik" történetből. Ahogy írtam korábban is mindenki a saját belátása szerint alakíthatja ki, oda teszel rácsot ahova te jónak látod olyan méretben amilyenben szeretnél, abszolút kötetlen a dolog. :))


Ha esetleg érdemben szeretnél hozzászólni a témához, akkor lehet inkább a kérdésre kéne válaszolni, ha pedig szimpla szómenésed van a terráriumokról akkor írd azt máshova kérlek.

2017. ápr. 4. 23:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!