Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit kell csinálni egy Tengerim...

Mit kell csinálni egy Tengerimalaccal?

Figyelt kérdés
Mennyit eszik? Mennyit iszik? Mennyi időnként kell takarítani a ketrecét? Mennyi indőnként kell fürdetni? Szeretnék venni tengerimalacokat de előtte tisztában szeretnék lenni az alapokkal. Előre is köszönöm a válaszokat!

2017. ápr. 6. 22:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez a malacbiblia: [link] Egyébként nagyon arik. A kérdéseidre egyébként a válasz eléggé egyéni, nem egyformán viselkednek a malackák.
2017. ápr. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg,hogy minimum kettőt tarts(Azonos neműek legyenek,ha ivarosak).A párosításról tudsz olvasni,hogy érdemes, de szerintem a legjobb,ha már összeszokott párost veszel magadhoz, pl testvéreket.

Víz mindig legyen előttük, itatóban a golyós itató a legpraktikusabb, de ha nehezebb kerámia tálba teszel,hogy ne tudják kiborítani,akkor az is jó. Kaja terén széna állandóan legyen előttük és kapjanak sok kertből/mezőből/erdőből stb szedett növényeket.Mindenféle zöld füvek, pitypang stb... Ez is lehet előtte szinte mindig. Olyan helyről érdemes szedni,ahol nincs nagy autó forgalom.

És zöldségeket és kevésbé cukros gyümölcsöket is lehet nekik adni.A saláta tiltólistás(kivéve ha bio).Van még néhány tiltólistás, de szerintem evidens(hagyma,krumpli,erős paprika és a nagyon puffasztó zöldségek).Az uborkát meg a meghámozható zöldségeket,gyümölcsöket inkább hámozd meg.

És lehet még tápot is adni, olyat, amiben nincsenek magok. De szerintem ebből nem kell akkora nagy mennyiség, elég ha napi 1-2 kanálnyit kapnak.A versele-lagának van 1-2 jó fajta tápja, meg szerintem a real nature tápja sem rossz.

És figyelni kell még a C vitamin pótlásra.Bár ha jól van etetve akkor nincs gond, de ha nem tudsz olyan változatosan adni neki,akkor lehet pótolni cseppekkel is a c-vitamint(a vízükbe)

A ketrecet takarítani attól függ milyen almot használsz.

Szerintem naponta érdemes kiszedni a pisis részt, mert eléggé büdi tud lenni ha ott áll sokáig és nekik sem jó.

A kakit összeseperni vagy kiszedegetni szerintem hetente 1-2 alkalommal is elég.

Fürdetni nem kell egyáltalán.Ha mégis piszkos lesz,vagy úgy hozod el az előző helyéről,akkor nyilván meg lehet, de nem kell gyakran, sőt.Csak ha nagyon indokolt.

Még annyi jó tanácsot tudok adni, hogy minél nagyobb helyük legyen. A 100x50cm a minimum kettő malacnak, de ha megoldható, akkor ennél nagyobbnak jobban örülnek. Ha van lehetőséged nagyobbra is,mert elférne, akkor házilag is lehet építeni nekik ilyen ketrec szerűséget.

Felszerelésnél fontos,hogy minél több hely legyen,ahova el tudnak bújni, házikók, alagutak stb.És emellett lehetnek puha fekhelyek is bent,vagy pl függőágyak stb.

Az emeletnek is szoktak örülni és ezzel kicsit a helyet is növeled.(kb 15-20 centi magasra még fel tudnak ugrani,ha úgy helyezed el).

Figyelni kell még a karomvágásra, ha túl hosszúra nő meg, akkor vágni kell nekik.De orvos vagy kutyakozmetikus is levágja pár száz forintért.De hosszabb távon a legjobb,ha megtanuljátok otthon levágni nekik.

A fogukkal is lehet még baj, ha túl hosszúra nő,akkor akár végzetes is lehet.

De ha megfelelően van etetve, akkor remélhetőleg ezzel nem lesz baj.

Ha nagyon megnő,akkor tudják amúgy csiszolni az állatorvosi rendelőben.De mondom, valószínű nem lesz rá szükség, ha mindig lesz előttük széna és kapnak füveket.Ez természetesen koptatja nekik amennyire kell.

Még annyi jutott eszembe,hogyha megoldható akkor ne a földön legyen a ketrecük,hanem kicsit a föld felett, jobb szeretnek magasabban lenni.

2017. ápr. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A lényeget már előttem leírták. Én csak kiegészíteném tapasztalatból.: Jól nézd meg a malackát, amit a boltban meg szándékozol venni. A szeme a körmei a szőre legyen egészséges. Ne legyen tetves és bolhás. Sok bolt kereskedés beltenyészetet árul, beteges állatot.A beltenyészetes állatka nem fog olyan sokáig élni, mint amiket a szakirodalmak leírnak. én havonta egyszer fürdetem csak. naponta étel és víz ellátás legyen. Foglalkozz is vele naponta, hogy szelíd, barátságos kismalackád legyen. (alapból is egy félénk állat a tengerimalac.)
2017. ápr. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Állatkereskedésből vett tengerimalackám most Március 9.-én halt meg. 1 és fél éves volt, nagyon beteges volt 3x kigyógyítottuk a negyediket nem élte már túl pedig a dokink mindent megtett érte.

Tenyésztőnél vásárolj szerintem.

2017. ápr. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!