Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan kell tartani a törpenyu...

Hogyan kell tartani a törpenyuszikat?

Figyelt kérdés

Állatbarátokat előre megnyugtatom, hogy ha lesz nyuszi, semmiképpen sem kerül erdőbe/menhelyre/utcára/fazékba.

Hamarosan itt a húsvét és anyukámmal azt tervezzük, hogy a húgomnak és nekem lesz egy vagy két nyuszink. Nyuszitartással kapcsolatban lenne pár kérdésem.

-Társas lények? Olyannyira, mint a tengerimalacok?

-Igaz,hogy havonta kell menni állatorvoshoz körmöt vágatni vagy elég nekik egy körömkoptató?

-Két testvér nőstény nyuszi megél egymás mellett?

-Mennyibe kerül az oltásuk?

-A nyuszik szeretnek össze bújva aludni?

-Könnyen rászoktathatók a szobatisztaságra?

-Van olyan nyuszifaj, amelyik kevésbé vagy egyátalán nem hullatja a szőrét?

-Hány naponta lehet/érdemes fürdetni a nyuszikat?

-Ha lenne még kérdésem, azt lentebb felteszem.

Tudom, hogy vannak kölcsönözhető nyulak is, de húgom biztos csalódott lenne, ha eltűnne egyik napról a másikra a nyuszi.

Természetesen ez még nem biztos, és lehet hogy a rokonunktól (szomszédban él) fogunk kölcsönkérni kisnyuszikat húsvéthétfőre (csak pár napra és olyanokat, akik már nincsenek az anyjuk mellett).



2017. ápr. 13. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:

- Igen, társas lények (egyes országokban már tilos is őket egedül tartani). Viszont a helyigényük jóval nagyobb, mint a tengerimalacé. Leginkább egy nyúlbarát szoba kell nekik, a 100*50-es nyúlketrecek, amiket árulnak, legfeljebb éjszakára, ill. pár órára jók.

- Az, hogy mennyire nőnek a körmei és mennyire koptatja, nagyon egyedfüggő.

- Igen, két testvér nőstény jó párosítás. És igen, szeretnek összebújni.

- Az oltás ára nyilván állatorvostól is függ, a környékünkön (Pest) kb. 5000)

- A szobatisztaság megint egyedfüggő. A legtöbb nyuszi azért szobatiszta (bár 3-4 hétbe is beletelhet, amíg alomra szokik), kivéve akkor, amikor a bogyózást jelölésre használja (de ha ivartalanítod, akkor általában felhagy vele)

- Hullajtja a szőrét, mint minden állat, de lehet pl. kefélni, az sokat segít. (Nem garancia, hogy a rövidszőrű szőre kevésbé zavaró, mint a hosszúszőrűé, de ez is lehet szempont.)

- Ha tisztán tartod a helyét, akkor nem kell fürdetni.


Én azért azt tanácsolom, hogy ha komolyan gondoljátok ezt a nyuszitartást, akkor keressetek egy tenyésztőt, válasszatok almot, foglaljatok stb. Sokszor még olcsóbb is, mint kereskedésből, és legalább ellenőrzött a vérvonal, amivel pl. kisebb az esélye a betegségeknek, és tudod, hogy a tenyésztő kiskorában jól bánik vele, kezessé neveli, nem lesz rossz tapasztalata az emberekről stb.


Amire nem kérdeztél rá, de nagyon fontos: rág. Mindent! (Muszáj is neki). Tehát mindent el kell pakolni, amit féltesz vagy ami veszélyes lehet számára (pl. drótok)

2017. ápr. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Dionysos válasza:

Pár gondolat, hogy sokáig meglegyenek a nyulak: A manapság divatos nagyon törpe, kosorrú, oroszlánfejű, lógó fülű, stb. nyulak hosszú tenyésztés eredményei. Minél speciálisabb tulajdonságai vannak, annál valószínűbb hogy hamar előjön valamilyen jellegzetes betegség, pl. rendellenesen nőtt fogak, daganatok. Sajnos ez igaz a bármilyen jó tenyésztőtől vásárolt, kiváló vérvonalú állatokra is. Ha nincsenek extra igényeitek, a legjobb élettartam és egészség szempontjából, ha a nyúl erősen keverék, lehetőleg XXL- es méretű. Ekkor meg tényleg nagyon kevés neki a ketrec, valóban szoba kell neki, nyáron meg tágas kifutó a kertben. Még valami: valóban megrág mindent, az elektromos vezetékeket is, úgyhogy a lakásban nem árt mindent "nyúlbiztossá" tenni. A fogát legjobban a széna koptatja, a kereskedelemben kapható gipsz alapú fogkoptatókat felejtsd el, mert sajátos anyagcseréjük miatt súlyos vesekárosodást okozhat.

A nyulak nagy része alapból egy helyre ürít, neked csak azt kell megmutatni, hová tegye...

A körmeit pedig szükség szerint kell vágni, bár ha kint van, lekopik magától. A havi körömvágás nekem erős túlzásnak tűnik.

Fürdetni a lehető legkevesebbszer kell, csak akkor, ha összekoszolja magát. A "személyi higiéniát" megoldja ő magának, akkor lesz a legegészségesebb, ha nem borul fel a bőre természetes egyensúlya.


A nyulak emésztőrendszere nagyon kényes, a cellulózt egy speciális baktériumkultúra segítségével bontják le, ezért a takarmányváltást csak fokozatosan lehet náluk bevezetni.

Legjobb táplálék számukra a széna, amit gyógyszermentes gazdasági nyúltáppal lehet kiegészíteni. Az állatboltokban kapható eledelek közül kerülni kell azokat, amelyek színesek, figyelemfelkeltőek. Persze lehet kedveskedni néha egy-egy karika szárított zöldséggel pl.

Nyáron át lehet állítani a takarmányozásukat friss zöldtakarmányra, de ehhez kell kb. 1,5-2 hét, ami alatt a régi takarmányhoz fokozatosan egyre több újat kell keverni. Ősszel pedig ugyanez visszafelé.

2017. ápr. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

igen társas lények ivartalanított fiú és ivartalanított lány a leges legjobb pár.

Van köröm vágó olló is és otthon is le tudod vágni a körmét ha szeretnéd linkelek be egy vidót az szépen el magyaráza

ird be a yutobe-ba hogy Bunny Wonder és rengetek vidó van ami hasznodra lesz például:hogyan emeld a fel a nyuszit,köröm vágás,fültisztitás,ha új nyuszi érkezik stb

Igen jó választás a 2 testvér nyuszi ami nöstény de ivaros fiut és irvos fiut tilos tartani

Nekünk az oltás 3000ft de állatorvos függő

NEkem két lógófülű törpenyuszim van és amikor el hoztuk egyből szobatiszták voltak mi pelletet használunk alomnak

Szoktak össze bújni :D

Általában az összes nyúl hullaja de van ez a furminator és azzal nagyon könnyen el lehet távolítani ezt akkor érdemes használni ha vedlik

Én SOHA nem fürdetem őket és nem is érdemes. pár tudnivaló

Nekem a nyuszim egy nagy épületben van szabadon bent van a ketrece is ott eszik de ki van nyitva szóval tud szaladgálni az épületből nyilik egy ki futó :D aztán a fiú nemsokára ivartalanítva lesz és akkor össze lehet szoktatnom a lányal. nekem naponta egyszer kapnak enni vagyis a kicsi az még 2-szer de lassan át szoktattom az egyszeri étkezésre nekem este esznek. naponta takarítom aketreceket (helyüket) én naponta fésülöm őket és naponta ki engedem őket futkározni külön külön 45-45 percre hétvégén 1 órára.évente kell oltani őket mert ha megcsipi egy fertőzött szűnyög 95% hogy elpusztul.én adok nekik hetente vitominokat ird be a googliba hogy petnet Rengeteg cuc van ott ha bármilyen kérdésed van irj privátba szivesen segitek és ha kéred hogy jobban el magyarázzam a petnetet meg a vidó linkjét is el küldjem irj.BOCSI A HELYESÍRÁSÉRT TELEFONON VAGYOK. BOCSII

2017. ápr. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2017. ápr. 16. 11:06
 5/5 A kérdező kommentje:
Hány kötelező oltás van nyusziknak? És azokat évente vagy félévente kell (orvossal) beadatni?
2017. ápr. 19. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!