Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen állat lenne való nekem?

Milyen állat lenne való nekem?

Figyelt kérdés
A barátommal szeretnénk tartani kisállatot. Kutya, macska szóba sem jöhet, mert ezeket ki kellene engedni, és olyan lakásban lakunk forgalmas részen, ahol ez nem megoldható. Egyetemre járunk, sz'al napközben keveset vagyunk otthon, ezért valami olyan állatka kéne, amivel nem kell nagyon sokat foglalkozni nappal. Ne legyen nagyon zajos, vagy túl büdös, mert lakótársaink is vannak:( Tud valaki ajánlani vmit?? Gondoltunk már tengerimalacra, vadászgörényre, hörcsögre és csincsillára, de ezek valamelyik szempont miatt nem lehetnek.
2007. nov. 21. 13:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Hal. jó, nem lehet ölelgetni de attól még aranyos. meg a papagáj, bár az lehet, hogy néha túl hangos. vagy vmi hüllő vagy pók.
2007. nov. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Én imádtam a teknősömet is, mégha ölelgetni nem is lehet.

Akárki akármit mond, igenis lehet vele kommunikálni.

Szerintem jó lenne Nektek is. Csendes, nem kell sétáltatni, elég naponta egyszer megetetni, meg hetente kétszer kitakarítani.

Remélem, segítettem.

2007. nov. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Hallottam valamilyen nagyra növő díszcsigáról sajnos nem jut eszembe a neve, de állítólag gyönyörű. Állatkereskedésben biztos tudják...
2007. nov. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
7%
A játékboltban kapható inteaktív kutya,macska.Enni sem kér.Azzal nem lenne"baj".
2007. nov. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

hal olcsó is 5000 ezerből kijön növény hal kavics dísz aksi 3 havonta kell takarítani 1-2 naponta enni adni ugyan akkor nem túl nehéz én 30at etetek nap mint nap !!!

jó a teki is csak ha elfelejtesz vizet cserélni rohadt büdös!

2007. nov. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

a papagájt nem ajánlom! egyrészt azért hangos tud lenni, másrészt igényes... foglalkozni kell vele, főleg ha nem párban tartjátok... egyedül csak szenvedne. nekem hullámos papagájom van, ebben járatos vagyok:)

a teknős szerintem is jó ötlet, vagy a halacska (bár lehet kicsit hangosak:P:))

2007. nov. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csíkosmókusom van! Téli álmot alszik, így télen csak a vizét kell cserélgetni, meg kaját beszórni. Almot sem nagyon csinál, de aztis egyhelyre, elég azt a részt kiemelni hetente. Egyáltalán nem büdös, nagyon szép állat, s kézhez szoktatható! Kifejezetten nem szeret a szakirodalom szerint párban lenni, ennek ellenére mi együtt tartottuk őket, s nem volt gond 1x sem.

De a halak is jók lehetnek meg a teki is! A többi tényleg hangos, időigényesek.

Egyébként pedig egyik állat sem büdös alapvetően, csak az, amelyik nincs rendesen, az ő szükségének megfelelően tartva. De ez a halakra is jellemző!


Teljességgel saját vélemény, hogy ne tartsatok semmilyet, nem olyan fontos, ha nincs rá elég időtök! Valahol minden állat igényli a foglalkozást ( lásd: A kisherceg), s bármennyire is szeretnétek egy idő után magas korlátot jelenthet egy állat, mi velük nyaralunk, de persze felügyelni kell őket, s nem az igazi, bármennyire is szeretem. S másra meg nem lenne szívem rábízni. (3 kutya, 1 mókus)


Ami még így a hosszúbeszéd alkalmával eszembe jutott a vízi csiga. Nem tudom mi a rendes nevük, de ők tisztítják is a saját vizüket, így gondolom ritkábban kell őket tisztítani valamivel, de nem volt még ilyenem.


Remélem valamennyire hasznodra vált a szájmenésem!

:)

2007. nov. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%

Köszönjük szépen a válaszokat! :) sokat segítettetek!

elgondolkoztunk, h akarunk e tényleg állatot, és arra jutottunk, h igen!:) most a teknősön és a mókuson filozunk. még egy annyit, h a szagok és az éjszakai zajok nem nekünk jelentenének problémát, hanem az egyik lakótársunknak, aki közölte, h ha eccer is büdöset érez vagy az állat miatt nem tud aludni, akkor kivágja...:( de a takarítás nem fog fájni egyikünknek sem, és persze törödni is fogunk vele, akármilyen állatunk is lesz:)

2007. nov. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
97%
Szerintem nektek a kanári madár lenne a legjobb választás.Szépen énekel,nincs szaga és kicsi helyen elfér.
2007. nov. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%
Az állat tartás nagy felelősség. A leírtak szerint kérlek, gondoljátok át, hogy magatokhoz vesztek-e egy állatot. Én türelemre intenélek és elhalasztanám addig, amíg kedvezőbb körülmény nem adódik.
2007. nov. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!