Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mivel tudnám elérni hogy a...

HGYG11 kérdése:

Mivel tudnám elérni hogy a nyúl ne rágja a ketrecet? (-. -)

Figyelt kérdés
Vázolom a helyzetet: kb 5 hetes, pici nyúl és rendesen táplálékkal is koptatja a fogát és van neki fogkoptatója is(az elejé elkezdte, nem szoktam nagyon figyelni de szerintem nem nagyon "használja").Elkezdte rágni a ketrecet hiába szólok rá... persze kiakadok mert új ketrecet most kapta :D .Válaszokért hálás vagyok^^.

2017. ápr. 29. 21:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ivartalan?

Mennyit engeded ki egy nap?

2017. ápr. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

a miénk is rágta amíg ketrecben volt. kb annyi idős lehet mint a tiétek.


mi dróthálóval alkítottunk neki kifutót az udvarban, estére pedig egy ládába tesszük, tetején ráccsal, esőtől védett helyre. azóta sokkal boldogabb és csak zöldeket "rág". különben arany pofa örül ha lát és jön ha hívod :)

2017. ápr. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Az ivartalanra:egy ismerős vette egy nyúltenyésztőtől, és adta nekem, de nem hiszem hogy ivartalan.

És igen,próbálom a napokban sokat "szabadon" engedni napközben hogy mozogjon.

2017. ápr. 29. 21:32
 4/14 A kérdező kommentje:
# 2 :)
2017. ápr. 29. 21:33
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

Biztos hogy csak öt hetes? Nyolc hetesen lehetne csak elválasztani és ha már más vette nem hiszem hogy a 3-4 hetes kis szopós nyulat leválaszthatták anélkül hogy elpusztuljon.


Egyébként unatkozik is szerintem, mi házinyulakat tartunk és ők a helyük fa részeit kezdik el rágni ha nincs berakva más, amit rághatnának. Be szoktunk nekik rakni vastagabb ágakat, előszeretettel rágcsálják. Amúgy lehet azért is rágja hogy felhívja magára a figyelmet.

2017. ápr. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%

Unatkozik és szeretné nagyobb helyen szórakoztatnia magát.

Legyen minél nagyobb helyen minél többet, ahol több érdekes inger éri.

2017. ápr. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszi mindenki :)
2017. ápr. 29. 21:37
 8/14 A kérdező kommentje:
# 5 Igazad lehet, ismerősöm mondta hogy ennyi idős és még most lett elválasztva az anyjától . :d
2017. ápr. 29. 21:39
 9/14 anonim ***** válasza:
96%

Ne tartsd ketrecben.. a nyúl nem ketrecbe való, a mozgásigénye akkora, mint egy macskáé. Min. 2 m2 kell neki, de mivel társas állat, 2 nyuszi kellene, nekik min. 4 m2, ha naponta legalább 6 órát ki vannak engedve. ha ennél kevesebbet, akkor nagyobb hely kell.

Ha valóban 5 hetes, az igen nagy baj, még nagyon kicsi, nem szabad leválasztani ilyenkor. Tenyésztő nem is adja ennyi idősen oda, legfeljebb a szaporító.

2017. ápr. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet ennek az oka, hogy unatkozik, mert nincs társa. A nyúl alapvetően társas lény. Ha egyedül van, akkor ez is lehet ok a ketrec rágásra. Továbbá a szűk hely, fogprobléma, nem megfelelő tartás (valami nem jó neki!).
2017. ápr. 30. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!