Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mivel tudnám elérni hogy a...

HGYG11 kérdése:

Mivel tudnám elérni hogy a nyúl ne rágja a ketrecet? (-. -)

Figyelt kérdés
Vázolom a helyzetet: kb 5 hetes, pici nyúl és rendesen táplálékkal is koptatja a fogát és van neki fogkoptatója is(az elejé elkezdte, nem szoktam nagyon figyelni de szerintem nem nagyon "használja").Elkezdte rágni a ketrecet hiába szólok rá... persze kiakadok mert új ketrecet most kapta :D .Válaszokért hálás vagyok^^.

2017. ápr. 29. 21:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem először egy emeletes 120x50 centis ketrecben volt a nyuszim, folyton rágta ő is, hiába volt sokat kiengedve és hiába takartam le, raktam neki be fát meg próbáltam mindent. Aztán mondták hogy kell neki társ, vettem még 1 nyuszit, akkor ketten voltak abban az egy ketrecben, sokkal kevesebbet rágták a rácsot, de azért még mindig rágták. Aztán apukámmal csináltunk egy ketrecet neki, ami 4x2 méteres. Azóta SOHA nem rágják a rácsot.
2017. ápr. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Kéne neki egy azonos nemű társ.

Ezenkívül egy nagyobb, több négyzetméteres részt válassz le neki.A ketrecet beteheted ebbe a leválasztott részbe, szernek visszajárni abba üríteni

De ne tartsd bezárva a ketrecben, valóban akkora mozgásigénye van, mint egy macskának.Konkrétan állatkínzás egy picike ketrecben tartani, mégha nem is ütközik itthon a törvénybe.

[link]

[link]

Nem tökéletesek ezek a helyek sem, de látszik szerintem, hogy sokkal nagyobb helyre van szükségük a mostani ketrecénél.

És a társ!! Nagyon-nagyon fontos !

Szóval tényleg nem azért rágja a rácsot, mert a fogait akarja koptatni.Egyszerűen szabadulna, kicsi neki a hely, ingerszegény, unatkozik, egyedül van.

2017. ápr. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
30%

Hat oke de mit jelent nallad az h "probalod sokat szabadon engedni"?

Meg azert foglalkozni is kell vele..

Szerintem uncsizik es kiakar jonni az enyem szinte egesznap kint van csak este mikor fekszunk le akkor teszem be a ketrecebe es meg igy is van hogy elkezdi ragni es megsertodve nez amiert beraktam..

En nem ajanlok egyenlore tarsat neki ha jogazdia vagy es foglalkozol vele eleget akkor nem szukseges meg. Folleg nem azonos nemueket..

Majd ha mar ivar erett lesz (kb 4honapos koraban) erdeklodj majd a dokitoknal az ivartalanitas miatt az enyem 6-7honapos kortol ajanlja es ha az ivartalanitas meg tortent akkor lehet hozza venni egy ellenkezo nemu tarsacskat

2017. máj. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Igenis kell neki társ, a gazda nem tudja pótolni a társat, akár mennyit is van vele.

És azonos nemű társ kell.Ha nem megoldható, akkor ivartalanítani kell legalább az egyiket, mielőtt összerakják.

Azonos nemű társnál meg lehet spórolni az ivartalanítást..Bár nyilván jobb ha ivartalan, de nem lesz belőle baj, ha ivarosan vannak együtt.. Fiú-lány párosnál viszont szaporodni fognak, az meg nem hiányzik..

2017. máj. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!