Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vadász görény vagy törpe nyúl...

Vadász görény vagy törpe nyúl vagy tengerimalac vagy hörcsög?

Figyelt kérdés
Ezek kőzül melyik a legkönnyeb esset, illetve melyik a legfogékonyabb a betegségekre,melyik harap a görit kivéve, És akinek már volt valamelyik állatja az a tapasztalatát is irja le elöre is köszönöm :)

2017. máj. 1. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Mindegyik harap. Mi lenne, ha magadnak utánanèznèl?
2017. máj. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
:-(
2017. máj. 1. 19:17
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Mert te is csak divatból akarsz tartani. Ezekhez érteni is kell. Először járj utána , tanuld meg valakitől és aztán már célirányosan válassz valamit.
2017. máj. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De ezt a kérdést ezért raktam fell hogy ti segitsetek a választásban.
2017. máj. 1. 19:23
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyikkel volt tapasztalatom, malacom, görényem most is van, hörcsög volt, nyulat meg panzióztattam.

A legkönnyebb ezek közül a hörcsög, tartásilag, és anyagilag is, utána tengerimalac, és végül a nyúl, aztán a görény. Az utolsó kettőnél ha beteg lesz az állat akkor elég szépen a zsebébe kell nyúlnia az embernek az állatorvosnál.

Harapni mindegyik haraphat, de amelyik a legszelídebb a felsoroltak közül, az szerintem a tengerimalac. Ők csak nagyon ritkán harapnak, ha megijesztik őket.

Megfelelő gondoskodással, élettér kialakítással, és foglalkozással mindegyik állatból tökéletes házikedvenc lehet, csak ehhez előbb informálódni kell, és felkészülni rá.

2017. máj. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az nem segítség, h megmondjuk melyiket vedd. Tessék utánanézni, hogy melyiknek milyen igényei vannak, aztán eldönteni, hogy melyik megfelelő neked.
2017. máj. 2. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is azt tudom mondani, hogy szánj rá pár napot és járj utána mindegyik állatnak alaposan, több oldalt, videót megnézve.

És ha konkrét kérdésed van valamelyikről, akkor tedd fel itt külön kérdésben.

Neked kell tudni amúgy, hogy melyik illene hozzád.

Pl a vadászgörénnyel nagyon sokat kell foglalkozni, drága az etetése . Míg ezzel szemben a hörcsög elvan szépen egyedül a kis magányában, átalussza a napot és megeszik napi 1 kanál magkeveréket.. Szóval időben és pénzben is sokkal kedvezőbb a hörcsög.

Össze sem lehet hasonlítani ezt a kettőt.

A törpe nyulat és a tengerimalacot össze lehet valamennyire. Mindkettőt párban kell tartani, azaz 2 tengerimalac vagy 2 nyúl.Mindkettőnek nagy a mozgásigénye,de a nyúlnak kicsit nagyobb.

Mindkettő növényevő, szénát és füveket esznek. Nappal aktívak.

Ha nincs nagy helyed, akkor hörcsög, ő egy 50x100cm terráriumban/ketrecben vígan elvan, míg egy nyúl vagy egy görény vagy egy malac ekkora helyen nem érzi jól magát.

2017. máj. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Minddel volt es van tapasztalatom. Nagyon sok okos ember van itt ahogy latom nyilvan soha senkinel nem volt tartasi problema es soha senki nem kerdezett meg tapasztaltabb tartokat :) en egy kis attekintest adok roluk, termeszetesen neked kell eldontened hogy melyiket szeretned eloszor. Eloszor is mindegyik harap ha nincs kezhez szoktatva, de mind megtanithato ra illetve kezhez szoknak idovel. A horcsogoket olcso tartani de nehezebben szoknak kezhez. Sokat alszanak. A tengerimalacok nyugodtak, konnyen kezhez szoknak a tartasuk kicsit dragabb mivel ket malac szukseges h jol erezzek magukat viszont kezdetben csak ket azonos nemut tarts hogy ne fialjanak rogton neked mivel mar egeszen fiatal koruktol ivarerettek. Sokat beszelnek :) en ezert is szeretem oket mert kommunikalnak. A nyulakat hasonlo tartani, nincs nagy igenyuk viszont en nekem nem jon be az hogy csak ugy van maganak de van aki meg a csendet szereti. A vadaszgorenyt csak akkor ajanlom ha mar van tapasztalatod az allattartasokban. Koltseges a tartasa es a pezsmaszaggal sincs mindenki megelegedve. Nagyon jatekosak es szeretnivaloak plussz nem ragjak szet a holmikat. De őket tenyleg csak akkor valaszd ha a penztarcad megengedi es van mar eleg tapasztalatod...egy goreny maga 10e forintnal kezdodik de ettol joval dragabbak is akadnak. Oltasra kell vinni oket es van h ivartalanitani is ami szinten nem 2e forint. Valassz eloszor egy horcsogot vagy nyulat. Vagy akar tengerimalacokat. Ha vannak ismeroseid akik tartanak menj el hozzajuk nezd meg hallgasd meg oket is ki mit mond roluk
2017. máj. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem hörcsög nekem is az van bár majd tengeri malacot akarok tartani, a hörcsög nem harap ha szelíd. A hörcsög a legkönyebb eset,nekem szelíd van és soha sem harapot meg és nagyo cukik:)
2017. máj. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!