Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyiket valasszam tengerimala...

Melyiket valasszam tengerimalacot vagy horcsogot?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyiket valasszam? Valaszotokat elore is koszonom!

2016. nov. 14. 15:58
 1/9 anonim válasza:
Horcsogot nekem is van kisebb hely.kell neki könnyebb takarítani es nem kell vele annyit foglalkozni mint egy tengeri maleccal annak pl le kell vágni a kormet de a horcsognek nem kell
2016. nov. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem kérjél inkább iPhone-t. Meglátod, sokkal jobb lesz!
2016. nov. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem volt mindkettő, szerintem a malac jobb. Kézhez lehet szoktatni, jobban lehet "taperolni", számomra sokkal szerethetőbb.

A höri olcsóbb, kevésbé időigényes, kisebb ketrec is elég. Viszont nem igazán lehet vele gazdi-kedvenc állapotot kialakítani.

2016. nov. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A mala drágább, minimum 100*60as hely kell neki, és kettő kell belőle. Tehát drágább. Amúgy nagyon cukik, jóval tovább élnek, mint a hörik, és kevésbé törékenyek.

A hörik is bírják a gyűrődést, egy dzsunginak min 60*40 hely kell, csak egyet tarthatsz. Azt cáfolom, hogy nem lehet velük jó kapcsolatot kialakítani... én egy hete hoztam el tenyésztőtől az enyémet, tegnap a vállamon aludt el. Persze ideggyenge kereskedéses höri ritkán lesz ennyire kezes.

2016. nov. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat :)es mi tortenik ha nincs tarsa a tengerimalacnak? :)
2016. nov. 14. 17:14
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

Én is a tengerimalacot ajánlom. Hörcsögöm, törpehörcsögöm és tengerimalacom is volt/van. A hörcsögök sokkal függetlenebbek, nem igényelnek annyi törődést, simogatást mint egy malac. Persze van olyan hörcsög, aki szereti ha szeretgetve van, de az ritkább szerintem...

Tény, hogy többe is kerül mint egy hörcsög, többet eszik, nagyobb hely is kell neki, de tovább is él, így aki hosszú távra szeretne magának egy szőrös kis barátot annak jobban megéri. 8 évig is élhetnek akár, de egyesek megérik a 10-et is.

Semmi sem történik. :) Az csak egy dolog, hogy ajánlatos többet együtt tartani. Én 14 éves koromban kaptam meg az első malacomat, semmi problémája nem volt azzal, hogy egyedül van. Minden nap szeretgettem, volt egy saját törölközője, kivettem rá, letettem magam mellé, miközben gépeztem, tanultam ott kummogott mellettem. Később vettem mellé egy másikat, és nem azt mondom, hogy veszekedtek, de szemmel láthatóan nem tetszett neki az új lakótársa. :) Sokkal jobban kijött az emberekkel, mint az állatokkal.

Mint minden ember, az állatok is különböznek egymástól.

2016. nov. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

a tengerimalacot mindenképpen párban kell tartani, a hörcsögöt pedig mindenképpen egyedül.

helyigény terén hasonló a kettő. a hörcsög többet mozog, úgyhogy a kisebb termete ellenére is kell neki legalább 80-100as ketrec ! tengerimalacoknál inkább 100-120as.

ami még fontos eltérés,hogy a malac kb 2-3x annyi ideig él,mint a hörcsög. ezt is vedd figyelembe.

olyan meg nincs,hogy egyedül tartasz malacot.. nagyon szociális állatok, ha már fogságban tartjuk őket,ez a minimum,hogy legalább a társaságot biztosítjuk nekik.fajtárssal természetesen, kutya/macska/ember nem jó társ neki, szüksége van másik malacra.pont

2016. nov. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem is azt mondtam, hogy mindegyik kijön egyedül... A végére odaírtam, hogy mint az ember, minden állat más.

Sose lehet tudni, lehet hogy már a kereskedésben bántják őket kicsiként a többiek, ezért némelyikükben kialakul hogy kevésbé fogadja el egy másik malac társaságát, tart tőle, stb.

A mostani malacaim nekem is párban vannak már, két kislány. Ők sem az első perctől kezdve vannak együtt, remekül kijönnek, nem viselkedtek úgy mint a legelső malacom a kis barátjával szemben (mindkettő lány volt).

Nem kell kiforgatni a szavaimat. :)

Mindegyikük egy külön kis jellem, vannak extrovertált és introvertált malackák, némelyik folyton pörög, mindig csipog, van amelyik alig szólal meg, és "bölcs" szemekkel néz a messzeségbe...


A hörcsög pedig valóban nagyon territoriális állat, semmiféle képen ne tartsunk együtt többet azonos neműekből, csúnyán összeverekedhetnek, akár meg is ölheti az erősebb a gyengébbet. Ha párt akarunk tartani, számítsunk arra hogy rövid időn belül akár 10 hörcsögünk is lehet (itt számolni kell azzal is, hogy előbb-utóbb a tesók és a szülők is össze-vissza pároznak, ha nem választjuk el őket időben egymástól).

A hörcsögöknek plusz mozgást biztosíthatunk kerékkel, amit igen gyakran fognak használni. Szerintem a fém jobb mint az olcsóbb, műanyag kerekek, mert a műanyagot nagyon könnyen szétrágják, míg a fémben ilyen módon nem tehetnek kárt.

A tengeri malacokat pedig ki lehet venni szaladgálni, persze nem télen kint az udvaron a hóban, figyelni kell arra is, hogy vezeték ne legyen a földön, vagy elérhető távolságban, mert megrághatják... Illetve sok szűk lyuk se legyen, inkább egy sima kisebb, akár elkerített szobarészbe engedjük ki őket.

2016. nov. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!:) Es ti hol vettetek a malackakat tenyesztotol? Mert olvastam h ott egeszsegesebbek a malackak!:)
2016. nov. 15. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!