Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan lehet tüsszögő, megfázá...

Hogyan lehet tüsszögő, megfázás jeleit mutató, a levegőt nehezen szedő házi egeret meggyógyítani?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy helytelen tartás mellett a vizeletükből felszabaduló ammónia kikezdheti a légzőrendszerüket, és hajlamossá teszi őket légzőszervi megbetegedésekre. Az almukat már kicseréltük, azt hittük arra allergiás. Hűtőből adtunk neki zöldséget. Lehet, hogy attól fázott meg? Akváriumban tartjuk őket. Talán ketrecben kellett volna, hogy jobban szellőzzön?
2010. máj. 15. 13:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Több hiba is van.

Az én tanácsaim:

Tartsd ketrecben a jobb szellőzés biztosítása végett.

Az almot hetente egyszer legalább cseréld ki.

Zöldséget és gyümölcsöt megmosva, megszárítva (!) NE hidegen add oda.


De lehet,hogy csak a forgácspor miatt prüszköl és elmúlik.


18/L (rágcsálótartó kisiparos:) )

2010. máj. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! A poros forgácsot kicseréltük nagydarabosra, de még mindig rosszul volt, lefeküdt az alvóhelyén kívül, és nehezen szedte a levegőt. Most egy törülköző van alattuk, és sokkal kevésbé érződik a szúros szag. Félek, hogy tüdőgyulladást kapott.
2010. máj. 15. 19:37
 3/6 anonim ***** válasza:

lehet, hogy hidegbe tetted őket? pl, ablakba?


ugyanaz. 18/L

2010. máj. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem volt hidegben. A hideg zöldség inkább. Az az érdekes, hogy van egy másik, fekete egerünk, akinek nincs semmi baja. A beteg fehér-barna foltos. A fehérek érzékenyebbek? Nem tudom, az állatorvos tud-e segíteni? Ha sikerül, még elvisszük.
2010. máj. 15. 22:28
 5/6 P.Vik ***** válasza:

óóó...nagyon könnyen megfáznak...ici-pici törékeny állatok...annyi minden lehet az oka

- huzat

- poros forgács

- hideg élelem (de ettöl hasmenésük is van!)

- nem rendszeres takarítás

Nálam pl a degummal volt ilyen, de neki felsőlégúti gyulladása volt, amire kapott antivóbiotikumot meg a gyogyszertárban lehet kapni olyan homeopátiás gyógyszert ami segít!Az egyik a echinacea angustifolia ( ez fertőtlenítő hatású és kitisztitja a légutakat) és a kalium muriaticum (ez pedig erősíti az immunrendszerét)...ha megveszed, szólj a gyógyszertárosnak, hogy egérnek lesz és ő ugy írja fel az adagolását....nekem is egyszerre vágta, hogy degunak mennyit adjon:D:D:D

2010. máj. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megvettem az echinacea angustifoliat. Nálam a gyógyszertáros nem volt annyira képben. 1 golyócskát tegyek kb. fél deci vízbe? Köszi előre is!
2010. máj. 22. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!