Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3hetes kisbabám sokszor...

3hetes kisbabám sokszor nehezen veszi a levegőt, szortyog az orra és rekedt hangon sír. Milyen házi gyógymódot ajánlanátok? Vagy ez nem is megfázás?

Figyelt kérdés
Hasonló tapasztalatok?
2010. szept. 17. 12:23
 1/2 anonim ***** válasza:

az orrába vagy anyatejet csöpögtess,vagy fújj be neki STERIMARral.Ez van kimondottan gyermekeknek,0-3éves korig.Most vettem én is a 3,5hónaposomnak.Mert szintén szörcsög.és szívasd ki neki utána.

ha nagyon rekedt és nem is nagyon akar enni,én kihívnám hozzá a gyerekorvost.Mert a rendelőbe ilyenkor nem szívesen viszem,tele beteg gyerekkel,még több nyavalyát összeszedhet.

sokat szellőztess nála,pl nálunk most is bukóra nyitva az ablak.Igaz a redőny lyukacsosra lehúzva,mert alszik,de levegő jön be rajta

2010. szept. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

nekem ezek vátak be:

sterimar + gyakori orrszívás porszívóval (már na piciknek is lehet, csak rövid idejig, mert még szűkek a járatok. Ha nem jön belőle, akkor hagyd abba, mert megszívod a nyálkahártyát és akkor az is eredményezhet váladékot)

gyakori szellőztetést (éjje is)

max 20 C fok a szobában és hideg párásítás (aroma nélkül, mert allergizáhat ilyen picinél)

napi max 5-7 alkalommal nasivin 0,01%-os orrcsepp mert az a duzzadt orrmanulákat ehúzza és jobban kap levegőt. Egyébként a szörcsögés nem feltételenül megfázás és nem mindig jelenti azt, hogy váladék van az orrában, néha a duzzadt manuás is éppen ugyan olyan hangot adnak.

Adhatsz neki anyatejbe kevert Cebion C vitzamin cseppet nyugdtan 7-8 cseppet, kell ilyenkor a segítség és persze gyakori szopizás, a bő foyadék segíti a gyógyulást.

Ha estére nagyon nyűgös lenne, adhatsz neki egy viborcol kúpot.

Én nap közben kamillát is szoktam párologtatni a gázon.


Az én kisebbik lányom is ennyi idős volt, amikor eőször elkapta. Most is náthás, a fent eírtaknak köszönhetően, azonban végig tudja aludni az éjszakát és nappal is 2x 3 órát alszik, így amikor ébren van, akkor a nátha ellenére is jó kedvű.

Jobbulást kívánok.

2010. szept. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!