Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szénát házilag?

Szénát házilag?

Figyelt kérdés
Nyuszinak ha szedek füvet és kiszárítom akkor az széna lesz?Elolvastam a legutóbb vásárolt széna csomagolását ebből merítettem ötletet semmi különös hozzáadott anyag nincsen benne ha jól gomdolom

2017. máj. 9. 20:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze, abból lesz a lehető legjobb széna, de csak ha napon szárítod és szellősen, mert különben beposhad.
2017. máj. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De jó!!És a fű ugye nem mindegy milyen?A hosszúszálút szedtem egy táskával ami olyan kézelvágós szokott lenni.Mást nem szedtem ez elég ha ezt kiszárítom napon?
2017. máj. 9. 20:56
 3/15 A kérdező kommentje:
Vagy többféle füvet kell?
2017. máj. 9. 20:57
 4/15 anonim ***** válasza:
Igen az széna lesz, de mindegyik fű ugyanúgy kiszárad és tökéletes lesz neki. Csak arra tényleg ügyelj hogy jól szét legyen terítve mert beposhad és akkor dobhatod ki.
2017. máj. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nagyapám lekaszálta, és a területen hagyta csíkokban, és időnként átforgatta villával, hogy ne rohadjon be az alja.

Amikor eléggé kiszáradt, neki volt erre szénapadlása.

Ő is nyulakat nevelt, több családot.

2017. máj. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Rendben köszi!!
2017. máj. 9. 21:07
 7/15 A kérdező kommentje:
Bocs ha értetlen vagyok,de ha zölden és nem kiszárítva adom neki az mért nem jó?Mitől lesz más ha kiszárítjuk?Azon kívül hogy széna lesz belőle.Friss zöld fű nem helyettesíti a szénát?Bocsi ha hülyeséget kérdezek csak nem értem :D
2017. máj. 9. 21:19
 8/15 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudom, pedig én is kaptam gyerekkoromban tőle és egy alom erejéig szaporítottuk is, de csak arra emlékszem, hogy reggel a vizes füvet illetve lucernát nem szabadott odaadni nekik.
2017. máj. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A nyulak a természetben csak és kizárólag friss fűféléket esznek. A széna sokkal rosszabb.. a szénából egy csomó tápanyag, nyomelem és vitamin eltűnik a száradás miatt, ami a friss fűben benne van ugye. Ezenkívül a nyulak emésztőrendszere a 95%-ban folyadékból (friss növényekből) álló étrendre specializálódott, nem a szárazra, mint a széna meg a nyúltáp. Emiatt van annyi bélleállás meg egyéb emésztési baj.

Nekem több, mint 10 éve csak friss zöldet kapnak a nyulaim (nem csak füvet, hanem mindenféle növényt, amit a mezőn találok) és szénát alig esznek (bár van előttük mindig, de nem kell nekik, ha van friss fű).Friss napi 24 órában van előttük. Tápot egyáltalán nem kapnak. Egyszóval természetesen etetek. Soha egy nyulamnak sem volt semmi baja (hobbiként tartom őket) és nagyon sokáig éltek.

Csak az a fontos, hogy mindig lassan kell hozzászoktatni őket minden új növényhez, illetve a friss étrendhez. Nem szabad egyszerre túl sok frisset adni, ha nincs hozzászokva, mert puffadhat, hasmenése lehet stb. Főleg, h a kap tápot (az nagyon terheli a szervezetüket, a vakbelüket). De ha fokozatosan hozzászoktatod, utána már jó nagy adagot is kaphat a friss kajából.

2017. máj. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi!Én tápot soha nem adok neki,nem tudom de valami megérzésem súgja hogy ne....csak füvet,zöldségeket és gyümölcsöket kap frissen és makk egészséges, csak most a bolti szénája elfogyott és elkezdtem gondolkozni rajta tudnék e házilag is neki.Friss zöld fű mindig van előtte,akkor most megnyugodtam,mert azt hittem a széna az mindig kell legyen előtte,de így akkor oké értem már :)
2017. máj. 9. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!