Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyi az ideális súly a...

HGYG11 kérdése:

Mennyi az ideális súly a nyulaknál?

Figyelt kérdés
Körülbelül másfél hónapos és nem tudom hogy mennyinél van elhízva és hogy mennyinél ideális a súlya. Válaszokért köszi^^. Ja és küldök képet is ha kell.

#nyúl #ideális súly.
2017. máj. 12. 15:28
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Még annyi hogy akitől kaptam az azt mondta hogy normál mezei nyúl.
2017. máj. 12. 15:30
 2/11 anonim ***** válasza:

Normál mezei nyúl nem lehet, azt nem szabad otthont tartani...

Küldj róla egy képet, akkor meg tudom mondani a fajtáját.

Egyébként 1 és 10 kg között normális a súlya, attól függően, hogy mégis milyen fajta nyusziról van szó. Nem mindegy, hogy egy holland törpenyúl vagy egy magyar óriás.

2017. máj. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Oké, küldök és a fajtáját szerintem félre értettem :d
2017. máj. 12. 15:35
 4/11 A kérdező kommentje:
2017. máj. 12. 15:54
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom kitől kaptad de az egy balf*** xD ez mezei nyúl???? :D ez egy albínó nyuszi.. és nem tűnik elhízottnak de mozogj vele rendszeresen, hagyd ugrálni a kertben mert a nyusziknak szüksége van erre, ja és sok zöldség és gyümölcs.
2017. máj. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Am bizos hogy nem mezei mert szinte 100% hogy én értettem félre :D, amúgy köszi a választ :) .
2017. máj. 12. 16:06
 7/11 anonim válasza:
Mi 2 mezei nyulat fogadtunk be most májusban, mindkettő 8 kilós.
2017. máj. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az illető azt, hogy "mezei", nem fajmeghatározásra értette, hanem azt akarta mondani, hogy sima, egyszerű házinyúl. Tényleg az is, valami keverék nyuszi, de nagyon aranyos.

Ilyen színezete egyébként a kaliforniai fajtának van, ami nem külön faj, hanem a házi nyúl egy fajtája. De nem hinném, hogy ő fajtatiszta, csak az ősei között lehetett kaliforniai, és arra üt vissza.

Egy fajtatiszta kaliforniai nyúl kifejlett kori élősúlya ivartól is függően 4-6 kg. Három hónapos korára a 2,5-3 kg súlyt eléri megfelelő takarmányozás mellett.

2017. máj. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez nem mezei, nem is albínó.. könyörgöm.

A mezei nyúl amúgy sem rokona semmilyen formában a házinyulaknak. A házinyulak üregi nyulakból lettek.

A mintázata kék kaliforniai vagy himalája. A himalája és a kaliforniai 2 külön fajta, ami nagyjából uyganúgy néz ki,d e a himalája kistestű és 2,25-3 kg között van, a kaliforniai közepes testű és 4-5 kg között van. Gyanítom nem fajtatiszta, hanem házinyúl mix, szóval nincs meghatározható ideális súlya. Ha rá kéne mondanom valamit, akkor 3-5 kg között kéne lennie felnőtt korában, de még nagyon kicsi. 6 hetesen még az anyjával kéne amúgy is lennie... Nem tűnik elhízottnak, pont jó.

2017. máj. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek ;)
2017. máj. 12. 23:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!