Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » S. O. S. Vemhes a tengerimalac...

S. O. S. Vemhes a tengerimalacom!?

Figyelt kérdés

Két LÁNY tengerimalacot vettem , de kiderült ,hogy az egyik fiú (március 8-án vettem őket ma derült ki) ugyanis nem Y alakú és van neki .....a lány tengeri malac nagyon meghízott sztem vemhes , folyamatosan kapar ...

Nem akartunk kis "babákat " de ha már van akkor örülünk csak az a baj h nem sokat tudunk a szülésről , vemhességről stb...elmondanátok a legfontosabbat amit tudni kell?

ha kell visszük állatorvoshoz is meg minden nagyon jó helyük lesz a kicsiknek lehet veszünk még ketrecet és ha nagyobak lesznek akkor anya-lánya apa-fiú párost csinálunk!

de rengeteg kérdésem lenne , leírnátok , hogy mit kell tudni , mi a legfontosabb , mire figyeljünk , stb ...


2010. máj. 16. 13:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ne aggodj,nem lesz semmi gond!Nekem már most szült 12.szerre a tengerimalacom,és mindíg éjszaka szül,tehát reggelre ott találom a picinyeket!Csak nyugi!

Valószínű azért kapar ,mert éhes,vagy szomjas,ha eggyik sem igaz,akkor pedig unalmában.További kérdéseidre szívesen válaszolok,ide írj:eszti0607@citromail.hu

2010. máj. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi küldtem egy levelet :)
2010. máj. 16. 13:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 5 hetes születtek a picik. Nekünk 2 "fiú" szaporodott. A vemhesség ideje 60-70 nap.Igen, általában éjjel, nyugalomban szülnek. Biztosíts neki nyugott környezetet, ha már hamarosan megszül, akkor gyakrabban érdemes takarítani, és esetleg több forgácsot rakni alá, hogy a picik puhára érkezzenek:)

A fiút legalább 1 héttel a szülés előtt el kell választani a mamától, mert szülés után kb. 2 órával újra meg tudnak termékenyülni, és akicsiket is bánthatja. A kisfiú malackát 4 hetesen kell elválasztani az anyjától, testvérétől, nehogy őket is megtermékenyítse. A szülésnél általában minden rendben megy, a mamák jó mamák szoptatják, védik, gondoskodnak a picikről. A piciket 2-3 naposan szokták kivenni előszőr a mamától. A szülés után nem szabad őket bolygatni 1-2 napig, tehát takarítani se, csak részlegesen.

Ezek kb. a legfontosabb tudnivalók.

Én is nagyon szívesen válaszolok, konkrétabb kérdésre is, mert én is átéltem ezt, nagyon sok mindent eloolvastam róluk és tapasztaltam is.

A kicsik nagyon aranyosak, viccesek!MIndenhova követik a mamát, már első nap esznek,isznak, mosakszanak:)Ja és a mamának lédús ennivalót kell adni, szoptatás alatt is, mindig legyen alőtte jóminőségű széna, és víz is, mert ilyenkor többet isznak, meg az enyém többet is evett:)

Nagyon sok örömöd lesz bennük!

Még magamon kívűl ajánlok 3 jó oldalt is:), én is (többek között) innen tanultam! [link] [link]

2010. máj. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én malackám 3x3 kölyköt fialt és csak az egyik alom jött éjszaka a világra. Nem volt szüksége semmiféle segítségre.

Ne aggódj, nálad is rendben lesz minden.

2010. máj. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Minden rendben lesz, csak hagyjátok magára, legyen meg a nyugalma és a papit távolítsátok el már most, nehogy véletlenül gondoskodjon az utánpótlásról...
2010. máj. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyugi, semmi baj. Ne aggódj. Nincs szükség se császármetszésre, se semmire. A kicsik megszületnek, és tejet isznak az anyukától.
2010. máj. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha netán valami baj lenne nyalogasd az anyamalacot ;)
2010. máj. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!