Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért így végzi a dolgát a...

Miért így végzi a dolgát a tengerimalacom? (kicsit durva. Részletek lent)

Figyelt kérdés

Majdnem egy éve vettem a tengerimalacomat. Minden nap többször kirakom 20-30 percre a szobámba egy elkerített részre. Általában vissza tudom rakni, mielőtt nagydolga lenne, de van amikor nem. (10 alkalomból mondjuk 1x a földre kakil). És ezzel lenne kapcsolatban a kérdésem: néhány hónapja azt vettem észre, hogy vakarja magát ott lent, aztán a szájából kiesik egy sz@rdarab.. Nagyon furcsa. Miért így vécézik? Régen nem csinálta ezt, normálisan csinálta a dolgát, ahogy kell, 2 hónapja van ez. És szerintem csak akkor, amikor kint van. A terráriumában nem hiszem, de őszintén megvallva nem szoktam sokszor látni, amikor kakil..

Másnak is csinál ilyet a tengerimalaca? Miért csinálhatja ezt? Olyan bizarr az egész. De amúgy teljesen egészséges, vidám, futkos állandóan, eszik rendesen. Nagyon szeretem:)


2010. máj. 16. 20:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem a hörcsögöm ürített így. Már nem él de megérte a 3 éves kort szóval nemhiszem hogy ez valami betegségre, problémára útaló tünet.
2010. máj. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez rágcsálóknál normális. Általában így kakilnak.
2010. máj. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem baj.

Nekem az összes tengerimalacom megeszi a kakiját, a nyulam is.

Teljesen normális, emésztés könnyítése miatt szokták.

sőt ha nem eszi, akkor kell vinni az állatorvoshoz, mert baj van.

2010. máj. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szerintem mielőtt valaki állatot vesz, el kéne olvasnia hogy az hogy viselkedik, mit igényel, mit kell neki enni adni stb.... teljesen természetes a tengerimalacoknál és a nyulaknál is hogy egyes kakit megesznek, ugyanis az ásványi anyagokat így fel tudják venni a teljesen meg nem emésztett ürülékből... az hogy így csinál, arra utal hogy egészséges.
2010. máj. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, igen hallottam már erről. És szoktam is látni, hogy megeszi, de azt hogy így kakil, nem tudtam. Mert a helyén nem így csinálja. Csak a szobába, ha ki van rakva.
2010. máj. 17. 15:32
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem a hörim csinálja így ha odaragad a kis fenekéhez akkor megfogja a szájával és eldobja. van amikor meg begyűjti a pofazacsijába és aztán onnan kidobálja
2010. máj. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!