Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet/kell a nyuszinak vágni...

HGYG11 kérdése:

Lehet/kell a nyuszinak vágni a bajszát meg a szeménél a "szempilláját"?

Figyelt kérdés
(Azért írtam idéző jelbe mert nem tudtam hogy enne jó e megnevezni)Meg azt kérdezném h ezt lehet házilag vagy szakember kéne hozzá? meg hogy lehet e egyáltalán.(nemrég van meg, kb 2 hónapos és már nagyon nagy neki).Válaszokért köszi^^.
2017. máj. 27. 11:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát, nem vagyok biztos benne hogy jó neki.:)

a bajszát vágni még sosem hallottam ilyet..

ez nem olyan mint hogy a pulinak sem vágják a haját?..


Amúgy én a tengerimalacomat vittem kutyakozmetikába ő hosszúszőrű volt...simán megnyírták három perc alatt, fél kézzel.:D

2017. máj. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Te úr isten le ne vágd neki. A bajszai és a szeme feletti "bajszai" azok az érzékszerveihez tartoznak, ugyanúgy mint a macskának a bajsza, ha levágod kárt teszel benne. Szerinted ok nélkül vannak ott? A vadon élő nyulaknak se vágja le senki, az azért nőtt neki mert oka van és természetes hogy hosszabb a normál bundájánál.

Amennyiben nem egy angóra nyúlról van szó a nyusziknak nincs szükségük semmilyen szőrnyírásra, kivéve egyes oroszlánfejű fajtáknál ha filcesedik a bunda, de az ápolt bundával nincs ilyen baj.

Egy szóval ne akard bántani a bajszait, nem szabad levágni.

2017. máj. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Bajusz levágása konkrétan állatkínzás.

Ő azzal tájékozódik, érzékel, már csak azért is, mert közvetlenül az orra elé nem lát.

2017. máj. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Oké köszi a válaszokat, nah pont ezért kérdeztem meg :D
2017. máj. 27. 11:21
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A körmét kell időnként vágni,és ennyi.Eszedbe ne jusson levágni.

Olvass utána a dolgoknak kicsit.Illetve egyes helyeken vannak nyuszi tartó csoportok is.Hasznosak lehetnek.

2017. máj. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szia! Jol teszed ha kerdezel :) irtak mar elottem, hogy a kormet kell majd csak vagni. Eloszor javaslom, hogy allatorvos vagja le es mutassa meg neked. Ha lehet nyuszis orvos. Mi otthon vagjuk, de elegge oda kell figyelni, hogy ne okozzunk kart. Ha gondolod tolem kerdezhetsz barmit barmikor privatban, szivesen segitek nyuszi kerdesben amennyire tudok :)
2017. máj. 28. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi mindenki^^.
2017. máj. 28. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!