Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet, hogy lesz majd csincsil...

Lehet, hogy lesz majd csincsillám. Hogy kell majd "foglalkozni" vele?

Figyelt kérdés

Az a lényeg, hogy van 3 unokatesóm (egyik csak 6/L:)) és nekik van 2 csincsillájuk. Természetesen egyik az lány, a másik pedig Fiú. A lány nemsokára ellni fog és azt mondták, hogy ajándékban odaadják a picurt.:) Tudok neki ketrecet keresni, mindent, az lenne igazából a kérdésem, hogy hogy kell lefürdetni (ha egyáltalán lehet), mert amikor beteszem az ujjam a ketrecben olyan hirtelen elfutnak, hogy én magam megijedek. Ha meg ki akarom venni, elkezd szaladni másfelé. Hogy van ez igazából?

Amúgy a fiú nagyon harapós, odatartottam egy ollót a "ketrecbe" és képes volt 1 percig is rágni... Legtöbb harap?


2010. máj. 18. 14:10
1 2
 1/12 anonim válasza:

az, hogy harapós, vagy menekülős lesz-e nagyban függ attól, hogy mennyire vannak kézhezszoktatva.

Fürdetni csak és kizárólag kvarcmentes csincsillafürdetö homokban lehet őket! Ez bármelyik állatkereskedésben kapható.

Sok siker a csincsillához!

Egy csincsitulaj :D

2010. máj. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:D:)
2010. máj. 18. 14:47
 3/12 A kérdező kommentje:
Amúgy ha tudna még valaki válaszolni, hogy kell úgy megfogni, hogy ne fájjon neki, de ne is tudjon elszaladni?
2010. máj. 18. 17:02
 4/12 anonim ***** válasza:

szia!

Nagy ketrecet vegyél neki ami magas is hogy tudjon ugrálni, mászkálni,, mert ha kicsi helyen tartod csúnya lesz a szőre és a farkáról is kikopik illetve rövidebb lesz!!


Fürdetni valóban csak kvarcmentes homokban szabad, ha bemész kisállat kereskedésbe ott találsz olyat. Ezt a fürdetőhomokot egy külön pl. dobozba tedd ne a ketrecbe!! A doboz oldala legyen magas mert ez a homok nagyon száll és miközben a csincsilla fürdik benne össze vissza szórja.


Kézhez szokva csak akkor lesz, ha nyugis helyen van tartva és biztonságba érzi magát, Nem szeretik a huzatos helyeket, ha túl sok a zaj, utálják a magas hangokat a gyerekek visítozásától az enyém irtózatos dührohamokat kap.


Az enyémez ki szoktam engedni a ketrecből hagyom futkosni a szobába és hallgat a nevére tehát ha hívom odajön és bármikor megengedi hogy simogassam(sőt igényli is, az álla alatt szereti a legjobban az egészen hipnotikusan hat rá), de a markomba venni nem tudom azt nagyon nem szereti. De én ezt elfogadtam nem kell szerintem erőltetni.

A megfogásával vigyázz mert a csincsillák a természetben úgy védekeznek a ragadozók ellen hogy ledobják a szőrüket. Tehát ha megijeszted és elkezded hajkurászni majd utána nyúlsz lehet hogy csak egy bazinagy szőrcsomó marad a kezedben. :)

Az enyémet ha nagyon muszáj a farka tövénél fogva szoktam felemelni, de amilyen gyorsan csak lehet leteszem, mert nagyon nem szereti és vigyázni kell mert izmos kis jószág eléggé fel tudja húzni magát hogy így is beleharapjon a kezedbe.


A csinek imádják a hasukat és szeretnek rágni én az enyémnek mindig teszek be nagy fatönköket hogy azokat rágcsálja(mert ha nem kopik le rendesen a foga akkor nem tud enni és ha nem tud enni éhenpusztul), de nem minden fajta fát, növényt lehet adni neki:

Fafajták, növények, amiket próbálj meg nem odadni a csinidnek!


Fafajták, növények, amiket próbálj meg nem odadni a csinidnek, mert könnyen megbetegedhet tőlük!


Mérgezõ növények (Ezeket nem adhatod oda a csincsillának - és a ketrecét se rendezd be velük, biztos ami biztos alapon)


* Tiszafa

* Boroszlán

* Lonc termése

* Kecskerágó

* Fagyal termése

* Aranyesõ

* Gyöngyvirág

* Gyûszûvirág

* Leander

* Mák

* Maszlag

* Õszi kikerics

* Puszpáng (buxus)

* Ricinus

* Sárkánygyökér

* Sisakvirág

* Szömörce

* Boróka

* Magyal

* Cédrus (bár ez itt nem túl jellemzõ, de azért jó tudni, hogy mérgezõ)

* Friss (!) fenyõ (a sok illóolaj miatt)

* Citrom

* Csonthéjas gyümölcsfák ágai, mert ezek mérgeket tartalmaznak:cseresznye, szilva stb



még sok infót írhatnék de inkább látogass el ide itt sok hasznos tanácsot találsz:

[link]

2010. máj. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, nagyon sokat segítettél!:)
2010. máj. 18. 18:06
 6/12 anonim ***** válasza:
Az előttem szóló kb mindent leírt, ami fontos. Lényeg, hogy ne egyedül tartsd, mert depis lesz, legyen helye ugrálni és mindig legyen előtte friss széna illetve víz. Került a nyers dolgokat, zöldség-gyümölcs csak szárítva adható neki. Ha a farka tövénél megfogod, az nem fáj neki, de az én csinjeim pl alapból nem szaladnak el, maguktól beleülnek az ölembe, ha olyanjuk van, felugranak a vállamra stb stb, aranyos kis gombócok ;)
2010. máj. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
ne agy neki kaját meg vízet és akkor tuti hogy nem lesz semmi baj :D::DD
2010. máj. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
akkor van-e értelme megtartanom egyáltalán?::DDDD
2010. máj. 20. 16:26
 9/12 anonim ***** válasza:

1-az ollót rágta, nem harapta, honnan veszed h az ujjadat is harapná? a csinik ilyenek, ha beteszel vmit rágcsálják. Az emberi kezet nem szedik szét általában.

2-vízben fürdetni TILOS, csinhomokban nem kell fürdetni, hanem beteszed és magától hempereg benne, a vad csincsilla is, nem kell hozzá megfogni és belegyömöszölni

3-csincsilla egyedül elpusztul

és végül-elég tudatlan vagy, ne haragudj meg, de a csincsilla rettentően érzékeny, sokkal jobban fel kell készülni a a tartására.

2010. máj. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Hát nem tudom :DD hogy meg e kéne tartanod :DDD

szerintem kutya husként eladod kapsz érte csómó pénzt kínaiaktol :DDDDDDDDDD

2010. máj. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!