Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nyög a tengerimalacom?

Miért nyög a tengerimalacom?

Figyelt kérdés

Már 3 napja nyög. Persze nem egyfolytába.

Mi itthon arra gondoltunk, hogy nem tud kakilni?! Bár van kaki szal nem tom.

Amúgy jó kedve van, nem tűnik betegnek. 5 éves lesz júniusba.


2010. máj. 19. 14:29
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
biztos azért nyog annyit,mert orgazmusa van :-)oh,ah,occhh
2010. máj. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hát mit mondjak nagyon vicces
2010. máj. 19. 14:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Állatorvos?
2010. máj. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
9%
Állatorvos a tengerimalac???
2010. máj. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Mert terhes, vagy te vagy az és ő tudja!
2010. máj. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne hülyüljetek már,nyilván nem örülnétek ha a ti állataitokról lenne szó,és ilyen válaszokat kapnátok.


Vidd el állatorvoshoz,megvizsgálja és megmondja mi a baja neki,mást nem tudsz tenni :(

2010. máj. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem kell ide állatorvos!:D


Berreg, durrog (motorcsónak zúgásához hasonló hangot hallat). Hímnél, nősténynél egyaránt hallható ez a gerjesztő, késztető, keltető hang:

- A hím így kelt hatást a nőstényben (a nemi ösztön megnyilvánulásának jele), ilyenkor testét himbálja, hátsó felét - a területet megjelölve, maga után szagot hagyva - csúsztatja.

- A nőstény e hanggal jelzi, hogy párosodni hajlandó.

- Az alacsonyabb rangú nőstény - gyakran fejét lehajtva, mozgatva - berregő hanggal köszönti a magasabb rangú nostényt, jelezve, hogy szándéka békés.

- Hasonló neműek esetében a dominancia kifejezője is lehet - domináns az a fél, amelyik rövidebb-hosszabb ideig tartó körbejárás, testhimbálás után a másik fél hátára bármikor rámászhat (a másik féltől erre engedélyt kap).



Röviden felberreg - figyelmeztető, nemtetszést kifejező hang. Hirtelen zajra, egy általa nem kedvelt hangra, nem megfelelő simogatásra reagál így. Akkor is hallatja, ha valamire figyelmeztet.


Visít - éhség, magányosság, fájdalom, félelem esetén hallható. Az emberrel való együttélés egy feltételes reflexet alakított ki benne, a zacskó zörgésére, a hűtőajtó nyitására stb. éles visítással reagál (gyakran akkor is, ha nem éhes ). Panaszos, tompább visítással magányosságát, fájdalmát fejezi ki. Félelem esetén visítása pánikszerű, riadt.


Mormog, halkan röfög - elégedettségét fejezi ki. E hangot hallatja, ha simogatják, és jól érzi magát. Halkan, ütemesen röfög akkor is, ha társaival sétál, járkál, jelezve, hogy jó a közérzete.


Röffent, halkan duruzsol - kölykök, szoptató nőstények hangja.

Érdekesség: A pici kölykök hangját gyakran nem halljuk, mert anyjukkal az emberi fül számára nem érzékelhető hangon kommunikálnak, ultrahangot használnak.


Süvölt, fütyül, sziszeg, a fogát csattogtatja - ellenszenvét, haragját, agresszivitását fejezi ki. A fogcsattogtatás a verekedés előjele. Mérsékelt formában a domináns tengerimalac így fenyegeti alacsonyabb rangú társát.



Élesen csipog - az eleinte lassú, majd fokozatosan erősödő ütemes csipogás nőstényeknél és hímeknél egyaránt hallható. Viszonylag ritkán fordul elő, általában késő éjszaka, vagy kora reggel műveli, s ilyenkor olyan, mintha önkívületi állapotba esne. Ezt a csaknem idegesítő, zavaró hangot nem sok gazdi hallotta. Nem mindegyik malac csipog, de akadnak olyan egyének is, melyek e madárhanghoz hasonló hangot gyakran hallatják. Pontosan nem lehet tudni, milyen ingerek váltják ki e reakciót. Legtöbben azt állítják, hogy leginkább a párját, társát (el)vesztett, vagy egyéb stresszt megélt - haragos, ideges, ijedt - malac csipog így. Willancs úr akkor csipogott (immár több alkalommal is *), amikor az éppen ösztruszban lévő párjától külön, egy másik helyiségbe tettem. Az ezt követő, többször megismételt, idegesítő csipogás miatt a hímet rövid idő után vissza kellett hoznom, s ketrecét az ovuláló nőstény ketrece mellé tennem, hogy a kevésbé kellemetlen megoldást válasszam, ugyanis könnyebb volt elviselni a szaporodóképessé vált nőstény szagát érző hím kora hajnali „eszeveszett” berregését, dürrögését, mint az éles és hosszantartó csipogást :-).

* Egy alkalommal, szintén kora reggel, ugyanez duóban is lezajlott. Apja csipogására reagálva - mintegy válaszként - a másik helyiségben az anyja és testvérei társaságában tartozkodó néhányhetes hím kölyök is hallatta.

A fajtársak e csipogásokra különbözőképpen reagálnak. Legtöbbjük dermedten, feszülten figyel, tevékenységét (a járkálást, kotorászást, táplálkozást stb.) félbeszakítva megáll és/vagy hirtelen elhallgat, esetleg - ritkábban - válaszol, vagy biztonságos helyre bújik, a levegőbe szaglász, de akad olyan egyén is, aki közömbösen hallgatja.

2010. máj. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi :)
2010. máj. 22. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!