Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért pisil be a nyuszim? Van...

Miért pisil be a nyuszim? Van egy 3 hónapos törpenyuszim. Az első pillanattól kezdve szobatiszta, még a bogyóit sem szorta szét, azt is a wc-be ürítette, de most bepisil a ketrecbe.

Figyelt kérdés

2 napja arra jövök ki reggel, hogy éjjel hatalmas felfordulást csinált a ketrecében. A wc-jét kirángatja a sarokból majd mögé pisil és a mellette lévő sarokba is.

Nappal semmi gond nincs vele viszont éjjel ezt csinálja. Ma pedig mikor reggel kijöttem láttam, hogy már a ketrec közepe is kicsit pisis volt. Arra gondoltam lehet kicsi már neki ez a közepes méretű sarokwc és mikor már tele van pisivel meg kakival máshol végzi el a dolgát? Hozzáteszem minden este ki van neki cserélve a pellet a wc-ben. Vagy előfordulhat, hogy már ilyen korán ivarérett lenne? De mikor kint van semmit sem jelöl meg, nem bogyózik be, nem is dobbantott még soha. Most raktam a másik sarokba is pelletet. Ja és pár napja kapott először sárgarépát, nagyon ízlett neki, a kakijával semmi gond nem volt úgyhogy azóta mindennap kap egy kis szeletet. De gondolom nem ettől van a bepisilés. Kérlek segítsetek!!!



2017. jún. 23. 12:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Kicsi a hely, kicsi a wc, ivarérett a nyúl. Jól tippeltél, valamelyik ezek közül lesz, alakítsd át nagyobbá, ha nem változik, akkor ivartalanítani kell egy ténylegesen hozzáértő /egzotikus/ állatorvossal.
2017. jún. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A helye nem hiszem, hogy kicsi neki mert egy 120as ketrecben van. És elég sokat van kint. Hát akkor ma veszek neki egy nagyobb wc-ét aztán meglátjuk. At ivarérettség meg olyan furcsa még, azért elég korai lenne nem?
2017. jún. 23. 12:20
 3/3 anonim ***** válasza:

Ismerős a szitu, velünk is megtörtént már ez, szinte szóról szóra, amit leírtál. Nálunk már idős kor is bejött a képbe, de pont ezért már van tapasztalom a kérdéskörben. Leírom a tippjeimet, mi lehet a probléma. Több is lehet....


1. Ivarérettség határán van - ilyenkor kicsit megbolondulnak a nyuszik, van, amelyik hamarabb átesik rajta, másoknak hónapokig tart (3-9 hónapos kor között bármikor lehet ez az időszak). Légy vele türelmes! A mi törpénk is megőrült "tinikorában".


2. Új almot használsz? Másik márka? - ez is megzavarta már a mi nyuszinkat is. Ahogy írtad is, a tisztaság fontos, nem szeret a már "megtelt" budiba visszamenni.


3. Bűzmirigy megtelt váladékkal - akár bak, akár nőstény, ezt érdemes havonta ellenőrizni, fiatalabb nyusziknál is, mert ez is megzavarhatja a szaglását és így a szokásait. Egy másik ember segítségével meg lehet csinálni otthon is, nyuszinak nem fáj, maximum kellemetlen. Szóval elő a gumikesztyűkkel és hajrá! Neten találsz ehhez oktató videót, leírást.


4. A szobádban valami új illat? Mosószer, tisztítószer? Esetleg más, ami megzavarhatja a szaglását? Másik háziállat?


5. Sárgarépa - 100%, hogy többet pisil tőle, óvatosan a mennyiséggel, max. 2x egy héten! Ebbe a hibába mi is beleestünk.


6. Húgyúti betegség: ezt a te nyuszidnál nem tartom valószínűnek, mert azt írtad, hogy nappal rend van. Mindenesetre, ha hosszabb ideig fennáll, érdemes dokihoz vinni. Vannak nagyon jó nyuszitápok, direkt vizeleti problémára, neten nézz utána. Miénk hosszútávon kapja ezeket.


+1 vélemény: ivartalanítást én elvből nem tartom szükségesnek. Végülis te sem műtetted meg magad, míg nincs bajod... A mi 6 éves nőstény nyuszink sem ivartalanított és amikor beteg volt, akkor is emésztési problémája volt, nem ivarszervi. Azóta más tápokat eszik és semmi baja.


Remélem, tudtam segíteni. Ha van még kérdésed, szívesen válaszol egy tapasztalt nyuszis :) Üdv a kis háziállatodnak! :)

2017. jún. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!