Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ilyen nagy melegben hogyan...

Ilyen nagy melegben hogyan hűtitek a nyulaitokat? A pincében lehet bajuk?

Figyelt kérdés
2 nyuszim van, a kertben laknak, de ez a meleg nagyon megviseli őket, hiába vannak árnyékban. Próbáltam hűtött csempét alájuk tenni, jeges vizes palackot, de ezek nem túl hatásosak. Végül levittük őket a pincébe (építettünk kifutót), ahol jó hűvös van, azonban természetes fény csak alig jut be, így maradnak a lámpák. Ebben a környezetben lehet valami bajuk? Maradhatnak huzamosabb távon is ott?

2017. jún. 23. 18:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ott rosszabb mint kint. Nem csak természetes fényük nincs hanem gondolom levegő sem. Jobb nekik fent. De ha annyira lent akarod tartani akkor csak olyan 11-től 3-4-ig legyenek lent, akkor van meleg. A többi időt tölthetik kint.
2017. jún. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
20%
Azért mert hűvösebb van,nehogy már ott tartsd őket ! Semmi levegő,fény,marha jól érezhetik magukat,gondolkodjál már,milyen huzamosabb időre gondoltál,egész nyáron vagy mi ?
2017. jún. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem legyenek a lakásban.Eszembe nem jutna se kint tartani,sem a pincében szegénykéket.
2017. jún. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1-es válaszoló,11 előtt és 16 óra után is nagyon meleg van,és akkor a halálos nyúlbetegséget terjesztő szúnyogokról még nem is beszéltünk.
2017. jún. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A nyulaknak a legjobb helyük az udvarban van télen-nyáron. Másodsorban bent a lakásban velünk. Legutolsósorban pince, garázs és hasonlók. Nem jó nekik, ahol nincs természetes fény, friss levegő, szükségük van a környezet ingereire is, a természetre.

Jó lesz nekik kint. Maradjon a hűvös csempe, jégakku a ketrec fölé esetleg (lefelé áramlik a hideg levegő), a gránitlap még jobb, a hűsítő homok is nagyon jó.. meg persze árnyék. Nem lesz bajuk. Be-ki ne vidd, mert a hőmérsékletkülönbség nagyon megviseli őket.

2017. jún. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A huzamosabb idő alatt néhány napot értettem. Sajnos a lakás nem opció. Egyrészt itt melegebb van mint kint, másrészt a kutya miatt csak ketrecben lehetnének, annak meg nincs hely.

Akkor felhozom őket, aztán folytatom a hűtést, meg reménykedek, hogy jöjjön valami hidegfront :)

2017. jún. 23. 18:47
 7/7 anonim ***** válasza:
A kertben tartott nyúl nyáron a nagy melegben elpusztul.Miért tartasz nyulakat,ha nincs hol lenniük????A pincébe fél órára se vidd őket.
2017. jún. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!