Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi lehet a nyulaimnak?

Totális metál kérdése:

Mi lehet a nyulaimnak?

Figyelt kérdés
Van 2 kicsi két és fél hónapos nyulam és pár napja meg van dagadva egyik szemük.. a nyulak minden nap rendesen kapnak ételt (kukoricát meg lucernát) és minden második héten ki tisztitom a palytat. Szerintem rendesen vannak eltartva csak nem tudom hogy mi van a szemükkel.
2017. jún. 27. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha könnyeznek és taknyosodnak is, dagad az orruk is és levertek akkor a szúnyogok által terjesztett halálos betegség lehet, gondolom nincsenek leszúnyoghálózva.
2017. jún. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kukorica? Normális vagy? A nyúl FÜVET eszik (széna vagy friss fűfélék). Iszonyat egészségtelen nekik a kukorica.. 1-2 év és belehalnak. Ha meg hízónyulak és levágod, azt haszonállat témakörbe írd ki..

Oltva vannak? A mixomatózis szúnyogok által terjesztett halálos nyúlbetegség, tipikus tünete a szemek feldagadása.. majd a többi testrész is dagadhat.

De más baj is lehet, állatorvoshoz kéne vinni őket.

2017. jún. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A szem problémával mindenképp vidd állatorvoshoz. Egyébként meg kukoricát ne adj nekik, van nyúltáp, azzal érdemesebb etetni őket, meg vannak olyan magok is amit kaphatnak, de nem kukoricát! Kell nekik még széna és friss fű is rendszeresen. Írod, hogy pajtában vannak, de ebben a melegben elég kevésnek gondolom a 2 heti takarítást. A meleg miatt többet isznak, pisilnek. A kakit pedig azonnal beköpik a legyek, jól bebüdösödik minden hamar, plussz nyűvek lehetnek az alomban. Nyáron mi mindig pár naponta cseréltük az almot.
2017. jún. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én csak azért tartom hogy 1 hónap múlva vagjam le.. és tavaly adtam tápot is és csak bele döglött. Ma vittem állat orvoshoz és adott valami cseppet és meg látom hogy mi lesz akkor velük.
2017. jún. 28. 14:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Oké, hogy haszonállatnak tartod a nyuszit, de akkor valamit nem jól csinálsz, ha tavaly elpusztultak, most meg a szemükkel lett valami. Olvass egy kis szakirodalmat, mert oké, hogy nem házikedvenc, és nem kényezteted, de akkor is vannak alapok, ha egészségesen szeretnéd levágni őket. Mi is vágni tartottuk őket, de a kajájukra, és környezetükre odafigyeltünk, az anyák és a bak külön figyelmet is kapott. 3-as voltam
2017. jún. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!