Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ehet a nyuszi zabot és árpát?

Ehet a nyuszi zabot és árpát?

Figyelt kérdés
Nem húsnyulak. Négy nyuszink van,három szereti (keveréket kapnak, 1 kg táp+ 0,5 kg zab+0,5kg árpa, naponta két marékkal reggel-este), egy viszont csak a tápot hajlandó enni. Ez csak a finnyássága miatt van, vagy ő teszi jól, hogy nem eszi?

2017. júl. 1. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Inkább zab meg árpa, mint táp. Szerintem jó keverék.
2017. júl. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

Nekem két anya és egy bak nyulam van, az egyik anya nyúl csak a tápot eszi, a másik anya és a bak ők esznek mindent. A kisnyulak közt amikor nemek szerint külön raktuk akkor az ottani nőstények nem igazán ették az árpát főleg, viszont a bakok meg csak azt ették meg. A másik anya nyúltól valamiért csak két kisnyuszink lett ők például mindent bekajálnak.

Ez változó egyébként. Ha növényt adsz nekik zöldség héját nem frissen hanem jó félnaposan akkor is általában az uborkaféléket, tökféléket, dinnye héját stb... nem eszik meg, hiába rakod be nekik félre kotorják. Viszont láttam már olyan nyuszit aki imádta a dinnye héját, az egy régi bak nyuszink volt aki imádta.

2017. júl. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
38%
A nyúl FŰevő állat, könyörgöm. Nem kell neki sem táp, sem zab, árpa vagy bármi gabonaféle. Széna kell és kintről szedett mezei fű meg növények. Ennyi.
2017. júl. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) nálunk egy anya van, két kicsi bak és egy kicsi nőstény, az egyik bak a válogatós. Zöldségféléket nem nagyon szeretnék még berakni, mert a picik 7 hetesek (lassan le kéne választani), és már három hetes korukban elették az anya elől, és elvileg csak három hónapos kortól kaphatnának. Szóval most egy picit még az anya sem kap :) egyébként mentek a zöld kezek
2017. júl. 1. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!