Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék egy nyuszit, kb...

Szeretnék egy nyuszit, kb mennyibe kerül a tartása?

Figyelt kérdés
Úgy olvastam, oltásokat is kell beadatni. Ezek az oltások kb mennyibe kerülnek? A válaszokat előre is köszönöm! :)

2017. júl. 2. 12:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Sokba. Először is, társas állat (a közhiedelemmel ellentétben) ezért 2 kéne. Ők 4 és 20ezer között vannak, fajtától, színtől stb. függően.

A helyük legalább fejenként 2 négyzetméter kéne legyen és nem egy 100-as ketrecbe begyömöszölni két olyan állatot, aminek a mozgásigénye felér egy kutyáéval. Ilyesmi egy normális nyúlketrec:

[link]

Ez 4 és 40 ezer között van attól függően, milyet szeretnél pontosan.

Kell házikó, tálak, szénatartó 1-2 játék (pl. alagút) sem árt, ezek is attól függően, hogy hol, milyet veszel vagy csinálsz 2 és 20ezer között vannak.. vagy még több, ha extrát akarsz.

Széna havonta kb. 1000 Ft nálam, de lehet ez több is. Tápot, ha normálisan akarod őket etetni, nem kell venni. Amúgy is drága a cuni complete, ami az egyetlen elfogadható nyúltáp, de arra sincs szükségük valójában, helyette fáradtságosan menj ki egy mezőre és szedj friss fűféléket. Sokkal egészségesebb (fokozatos hozzászoktatás után!!)

Az oltás várostól, orvostól függően 3 és 6ezer között van, fél évente kell beadatni, ha PM, és évente, ha Nobivac.

Ivartalaníttatni sok esetben szükséges őket és ha nem is jutsz betegség vagy viselkedés miatt olyan helyzetbe, hogy muszáj legyen, megelőzésképp akkor is érdemes. Ez 10-20ezer Ft.

Ha beteg, egzos dokihoz kell vinni, mert az átlag állatorvos nem nagyon ért a nyulakhoz.. ez is drága mulatság.

Megfelelő tartás mellett 8-10 évet élnek, így számolj.

2017. júl. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2017. júl. 2. 14:36
 3/6 anonim ***** válasza:

Sokba. Kb, mint egy kutya

Oltások az első hónapokban 15.000 (Myxo+RHD kombinált, amit 4 hét múlva ismételni kell, és RHD2 külön) Mindezt félévente ismételni. Az 2 nyuszira évente 60.000 Ft.

Széna+táp havonta úgy 10.000

Alom havonta 1500-2000

Plusz, ha állatorvosra van szükség, a határ a csillagos ég. Ivartalanítás fiúnál 15.000 körül, lánynál 25.000.

Nekem most az 5 hónapos kicsimnek genetikailag nem kopnak a metszői, 3-4 hetente járunk csiszoltatni, az 6.000 Ft alkalmanként, és valószínűleg kihúzzák majd neki, az is több tízezres műtét. Ilyen plusz költség bármikor felmerülhet már az első hónapokban is, nem csak évek múltán, amikor már idősödik. A másik nyuszim mentett, rá is súlyos tízezrek mennek összességében, hogy rendbe hozassam.

Egy szó, mint száz, a nyúl drága hobbiállat! 8 éve nyulazok, tudom, miről beszélek :)

2017. júl. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Fúha értem... wow nem is gondoltam volna, hogy ilyen drága egy nyuszit tartani!
2017. júl. 4. 11:45
 5/6 anonim ***** válasza:

3-as vagyok

Sokan nem gondolják, hogy ennyibe kerül. Ezért van olyan sok nem megfelelően tartott nyuszi. És ezért volt szegény mentett nyuszim is olyan állapotban, amikor elhoztam...

2017. júl. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
<3 Olyan jó hallani azt, hogy vannak olyan emberek, akik mentett nyuszit vesznek magukhoz!
2017. júl. 7. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!