Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy tudom megszelídíteni a...

Hogy tudom megszelídíteni a nyulam? Mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés
2éve húsvétkor vettünk a hugomnak egy toy nyuszit. Már akkor sem volt kicsi, bár az eladó állította, hogy 8hetes bak nyuszi. Megvettük az ajánlott ketrecet is neki. Nagyon hamar ivaréretté vált, az egyik ismerősünk pedig közölte, hogy nem is bak nyul, ráadásul valamilyen keverék nyuszi is. Egy idő után megvadult. Minden nap ki van engedve rohangálni és ki is volt mindig. De már nem merünk hozzáérni sem. Ha kiengedjük beszalad egy sarokba és onnan fúj, nyöszörög. Vettünk neki nagyobb ketrecet, hátha bezártság érzése van. De nem használja, a kicsiben van folyton. A ketrecre szerelhető lápostálat, lerugja, megráta és később le is törte. Változatosan kap enni, vegyesen frisset, tápot, külön szénát. Már etetni is alig merjük, mert nem engedi,hogy a ketrecbe nyúljunk. Dobog, rúgkapál, visít és harap. A harapások nagy része pedig elfertőződik egy pillanat alatt. Mindenki tele van hegekkel, karmolásokkal. Próbáltuk más nyúllal összeengedni, de nekiugrott. Nem tudjuk mit lehetne még csinálni vele.

2017. júl. 4. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy egy Himalájai kotoréknyulat vettetek? Az húsevő elsősorban
2017. júl. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én elvinném ivartalanítani és utána ha begyógyult,akkor próbálnám összeszoktatni egy másik ivartalan nyúllal. Fokozatosan, lassan, türelmesen. Egy másik nyúl társasága segíteni szokott.

De előbb ivartalanítás.

2017. júl. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Perzsa hosszú szőrű és toy keverék nyúl.
2017. júl. 4. 19:03
 4/8 anonim ***** válasza:

Toy nyúl nincs. Perzsa sem. A ketrec az ő területe, akkor nyúljatok be,ha ő nincs benne.

Rendesen el lett rontva a nevelése az elmúlt két évben, azért ilyen agresszív. Hagyjátok békén,ne csesztessétek, várjátok meg, hogy ő közeledjen. Sok idő lesz eltörölni 2 rossz évet.

2017. júl. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Elnézést szakértő. Nekünk ezt mondták. Nem volt 2 rossz éve, mert sohasem lett erőszakoskodva vele. Éppen ellenkezőleg, sokat volt kézben az elején, puszit adott, nem nyaggattuk feleslegesen, játszottunk vele. Volt, hogy nem akart, nem voltunk vele erőszakosak, hogy márpedig akkor is az lesz amit mi mondunk. Békén hagytuk, nem lett sem bántva, sem szekálva. Egyre erőszakosabb lett, és megmondod, hogy nyúljunk a Ketrecebe, amikor nem hajnaldó kijönni belőle??! Még akkor sem, ha az egész tetejét levesszük. Kiborítani pedig nem fogjuk belőle.
2017. júl. 7. 18:04
 6/8 anonim ***** válasza:

Türelmesnek kell lenni vele. Nem magától lett ilyen, hanem azért, mert valamit nem csináltatok jól vele.

A nyúl zsákmányállat. Nem biztos, hogy ő is örült a babusgatásnak. Látszik az írásaidból, hogy gőzöd sincs a nyulakról.

2017. júl. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én tulajdonképpen nem is szeretem őket, csak nézni. Állítani pedig sosem állítottam,hogy értenék hozzájuk :). Csupán annyit mondtam el, amit én magam is tudok. A fajtáját egy olyan ismerősünk mondta, akinek vannak nyulai, dísz állatnák és haszonállatnak egyaránt. Már egyszer kétszer elmondtam, hogy gyakorlatilag egyik napról a másikra történt. Megvettük, foglalkoztunk vele, odafigyeltünk rá. Az ember nem bírja ki, hogy egy kis bolyhos állatott, ne simogasson, vagy kényeztessen el, mert aranyos. Nem ridegtartáson van, mert mai napig próbálunk vele foglalkozni, és nem erőszakoskodunk vele.(de ezt is elmondtam pár alkalommal) Anélkül nem tudjuk megetetni, hogy be ne nyúlnánk a ketrecébe, onnan kijönni viszont nem hajlandó. Akkor mond el, mit rontottunk el ennyire ?! :) mert az állatot soha nem kényszerítettük semmire. Jelenleg 2 tengerimalacra lányra vigyázunk, és velük is el van, ahogy az összes többi állattal is. Anyukámat minden állat szereti, mind őt választja, kivéve a nyúl. A húgomat érthető okokból egyik állat sem szereti. Én békés ember vagyok, én gyakorlatilag csak simogatom őket, ha elmennek elmennek, nem kényszerítem maradásra. Édesapám pedig játszik velük, de ha az állat érdeklődését veszti, nem firtatja tovább. Minden nap rohangálhat a házban, oda megy ahova akar. Bántani soha, semmiért nem bántottuk. Tehát mit rontottunk el? Vagy jobb kérdés :) miért gondolja, hogy mi bántani fogjuk, ha tudja, hogy soha nem tettük ?
2017. júl. 18. 10:11
 8/8 anonim válasza:

Hello!

A lány nyuszik ilyenek. Én sem értettem az elején, mert a bak nyulam kezes bárány, egész nap is tűrné, h simizzem, sőt még megsértődik ha nem. Viszont a lányok... sehogy sem tudtam őket megszelídíteni, karmolnak, harapnak, morognak. Egy ismerősöm szintén ezt tapasztalta.

2017. szept. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!