Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek ha nem hajlandó enni?

Mit tegyek ha nem hajlandó enni?

Figyelt kérdés
Tegnap keptam egy hörcsögöt és azóta ha 2 szem magot meg egy szelet répát evett meg.Pedig tettem be neki almát is.Félek hogy kiszárad vagy.....nem is tudom
2010. máj. 21. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia.Szerintem ettől nem kell félned.Tuti szokja a helyet. :) Nekem volt úgy,hogy egy hétig púpos volt a táljuk,de azelőtt minden nap töltenem kellett nekik,aztán rájöttem a takarításnál,hogy a házikó tömve van kajával.Víz mindig legyen előtte,akkor nem fog kiszáradni.Ha éhes akkor enni fog.Gondolj bele,hogy,ha kiszakítanak a közegedből,családodtól stbstb. és elvisznek egy idegen helyre amit először látsz,neked lenne kedved enni? :) Szóval nem kell megijedni,fog ő enni. :)
2010. máj. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! Ezt egy másik kérdezőnek írtam még régebben, bemásolom neked is!Nyilván csak a kérdésedre vonatkozó részt vedd figyelembe, a többit ne!

Nekem sok állatom van, jártam már így többször is. Vidd el a dokihoz, ha nem javul. Ezen kívül pedig húslevest is próbálj neki adni szintén fecskendővel, valamint MÉZet próbálj az ujjaddal a nyelvére kenni, amit aztán kénytelen lesz lenyelni. És vegyél a boltban szőlőcukrot, oldd fel vízben és ezt is fecskendővel add neki. A felsoroltak tápértéke nagyon magas és túlsegítik az állatot bizonyos betegsékeken. Muszáj erőszakosnak lenni a cicával, akkor is, ha nem tetszik neki a dolog. Amiket leírtam , nekem rengetegszer beváltak, de persze az orvosra is szükség van, ha nem javul.

Régebben az egyik cicámnak szintén fekély volt a szájában és a foga is be volt gyulladva rendesen. A doki akkor egy Dalacin nevű antibiotikumot írt neki (a szirupot) és azt kellett neki egy hétig adnom. + yoghurt is jó

Remélem, hogy tudtam valamit segíteni, ne aggódj!:)

2010. máj. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A hörcsögök nagyon kicsi állatok, ennek megfelelően nagyon keveset esznek, viszont rengeteget raktároznak. Ha megemeled a házát vagy a dugihelyét 1 héttel később, meg fogsz lepődni, milyen keveset evett és milyen sokat raktározott ;)
2010. máj. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

utolsó: a kérdezőnek nem macskája, hanem hörcsöge van :=)



Nyugi, csak szokja az új helyét. Biztos lehetsz benne, hogy amennyi táplálékra feltétlenül szüksége van, annyit még most is magához fog venni. Mindig legyen bent neki lédús táplálék és mag is, majd fokozatosan rákap.

2010. máj. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
bocsi, most már utsó előttinek írtam :=)
2010. máj. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Adj neki olyan kaját amit akkor kapott mielőtt még megkaptad.Tuti abbol enni fog.Az én hörcsögöm csak abbol és csakis abbol hajlandó enni.Én is előre azt hittem,hogy nem eszik...:)
2010. máj. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!