Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 7hetes németjuhász...

Van egy 7hetes németjuhász kan kölyökkutyám és nem hajlandó enni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Tenyésztőtől hoztam, ő tápot etetett velük és állítólag meg is ették. Vettem is tőle, mert nagyon jó minőségű a táp. De itthon nem hajlandó megenni, még beáztatva sem, csak tejet inna, amitől pedig hasmenése van. Akkor mégis mit adjak neki?
2011. aug. 17. 17:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem,melyik táp ez?
2011. aug. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Tejet tisztán SOSEM adunk a kutyának!!! Kevsé tej, sok vízzel elkeverve, így már szabad, de tisztán sohasem. Ugyanúgy ahogy mogyorót és csokoládét sem adunk a kutyának, mert a szervezete nem bírja megemészteni és meg is vakulhat. Ami az etetést illeti: házi koszt táppal. Ha egyoldalúa étkezik a kutya, tehát mindig ugyanazokat a tápanyagokat kapja az ételéből akkor vitaminhiányos lehet. Változatosan kell etetni. Gondolom a tenyésztő valami méregdrága tápot sózott rád...
2011. aug. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Szerintem csak feszegeti a határokat, hogy meddig mehet el. Amúgy úgy kell rászoktatni az evésre, hogy reggel odaadod a tápot, majd ha nem eszi akkor 15 perc mulva odaadod, aztán este is ugyanígy teszel, szerintem, ha másnap nem is, de a 3.-4. nap biztos meg fogja enni. Lényeg hogy vedd el negyed óra múlva (kivéve ha eszi)
2011. aug. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Josera Kids. Nagyon dícsérte, ezért is hoztam. Rizshez kevertem neki, de akkor a rizst se ette meg, amit amugy pörkölt szafttal vagy májkrémmel megevett. Ma felhívtam atenyésztőt, azt mondta h májkrémet semmi esetre se adjak neki. A tejébe meg kalácsot tettem, ugy adtam neki reggel és ugy láttam h azt szívesen ette
2011. aug. 17. 17:30
 5/24 anonim ***** válasza:
Mondom hogy tejet tisztán NE adj a kutyának, még kaláccsal sem. Csodálkozol hogy étvágytalan meg hasmenése van??? Májkrémet meg ehet.
2011. aug. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Nyugi nem adok neki tejet többet!! nem csodálkozom csak nem akartam h egész nap éhezzen, ezért is adtam neki tejet(bár tudtam h hasmenése lesz), abban van kalcium.

Még valami: mondta a tenyésztő, h adott neki féreghajtót és attól is megy a hasa...ne csodálkozzak

Ha a tápot nem eszi meg még milyen kaját adhatok neki amivel jol is lakik és fejlődik is tőle??

2011. aug. 17. 17:51
 7/24 anonim ***** válasza:

NE adj neki másféle kaját,mert így szépen ráneveled arra,hogy válogasson.

Tápot elé,15 perc múlva elveszed.Következő etetésnél ugyanaz a táp elé 15 percre,ha nem eszi,elveszed következő etetésig.Amikor majd tényleg éhes,meg fogja enni.Ne aggódj,olyan barom kutya nincs,aki éhen hal kaja mellett.Napközben nincs előtte kaja,nincs nass,jutifali.

2011. aug. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%
Az egy nagy hülyeség hogy ne adjon neki másik kaját! Te örülnél annak ha egész életeden át mindig uazt az ételt ennéd?? Próbáld ki! Az egyoldalú táplálkozás vitamin és ásványi anyag hiányt okoz. Kutyánál ugyanígy. Az én kutyám kölyök kora óta változatosan étkezik. Egy huzamban sosem kapott csak tápot. Eszik párolt zöldséget, főtt húst, rízst, csontot és mindenféle maradékot amit mi meghagyunk. A zöldségeket pl belekeverem a száraztáp és konzerv közé. Örömmel megeszi. Levest is szereti, persze nem forrón. Tésztákat uígy pl pörkölt szaftal vagy valamilyen maradékkal. Soha semmitől nem volt baja a gyomrának. Szoktatás kérdése. Ha mindig ugyanazzal eteted na akkor lesz válogatós mert csak azt az egyfélét fogja megenni. Meg beteg is lesz az egyoldalú étkezés miatt.
2011. aug. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Én a 4 honapos németjuhászomnak reggel száraztápot adok délben és este pedig házikosztot és mindent megesz hál istennek.
2011. aug. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

19.16-os:azt kéne megérteni,hogy a kutya nem ember,nem az étel ízének élvezetéért eszik,hanem a létfenntartása miatt.

Semmi baja nem lesz,ha jó minőségű táppal van etetve.Azt is elárulom,hogy abban benne van minden olyan vitamin,ásványi anyag stb.ami a kutyának szükséges.Na persze nem a Pedigree,Chappy és társai nívóra gondolok.Azok mellé tényleg kell kiegészítő,mivel színezett,ízesített olcsó gabona mind.

Én is szoktam főzni a kutyáimnak,de pl.ilyenkor nyáron a száraz táp a fő kajájuk.

2011. aug. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!