Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Azoknak, akiknek a nyuszijukna...

Azoknak, akiknek a nyuszijuknak folyamatosan bélleállásuk és bélproblémájuk van, miért nem gondolkoznak el rajta, hogy talán nem megfelelően táplálják a nyuszijukat?

Figyelt kérdés

Nem akarok belemenni nagyon, vagy megbántani bárkit is, de eléggé nagy a sötétség itthon ezen a téren, sokan helytelenül etetik a nyuszijukat és kb havi szinten küzködnek bélpanaszokkal.

Nyuszis csoportokban naponta téma. Miért nem gondolnak rá, hogy nem biztos ,hogy jó ahogy etetik őket?


2017. júl. 26. 13:08
 1/3 anonim ***** válasza:
54%

Sajnos tényleg sokan táplálják helytelenül a nyuszijukat, de azért ez a kérdés nem ennyire fekete vagy fehér.

Bizony akadnak olyan nyuszik is, akik genetikailag hajlamosabbak a bélrendszeri problémákra, mint mások.

Pl. az egyik nyuszi korlátlan mennyiségű friss, zöld növényt/füvet megeszik, és tök jó neki, a másik meg fosik 3 száltól, szoktatás ide vagy oda.

Ettől függetlenül tényleg sok a buta, nemtörődöm ember, aki engedi a nyulát a kutyakajába beleenni, magvakat ad nekik stb. Meg sajnos olyanra is van példa, aki szénát egyáltalán nem ad, mert az szétszóródik a lakásban.

2017. júl. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem egyik nyuszimnál sem fordult elő ilyen 10 év alatt, de tény, hogy nagyon érzékenyek. Azt gondolom, az orvos feladata a felvilágosítás.

Tudom, hogy sokan nem adnak nekik szénát, pedig az létszükség, mint a víz.

2017. júl. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

*ha már a sok **** nem nézz utána.

Illetve nekem is mondott olyat az orvos, amit én nem olvastam egyik könyvemben sem (hogy nem szabad sok almát adni nekik, mert cukorbetegek lesznek tőle)

2017. júl. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!