Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A kérdés az lenne, hogy mi...

A kérdés az lenne, hogy mi történik akkor, ha olyan tengerimalacot kap az ember, akit az apa csinált fel? Persze nem direkt, csak egyesek nem nézték meg jól hogy fiú helyett valójában lány.

Figyelt kérdés
Elhoztam magamhoz egy olyan malackát, akit elsőre fiúnak mondtak, és én hittem neki, de olyan zöldfűlű embertől hoztam el, aki még híján van a tengerimalac tudásának és mindvégig az apa malaccal tartotta egyben a fiúnak hitt leányzót..na már most ő most 3 hónapos ...és a bibi az hogy érzem hogy vemhes, szerintem 2-3 kicsit vár...nagyon aggódom az egészsége miatt, amiért az apától van a kicsi, szerintetek mennyi az esélye hogy túlélje a fialást szegényke? Félek hogy vérmérgezést fognak kapni a kicsik, vagy torzak lesznek vagy betegek emiatt vagy halva fognak megszületni...

2017. jún. 29. 19:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Minél kisebb az állat, annál kevésbé jön ki a rövid távú utódokon a beltenyészet. Pl az egereknél szinte nincs jelentősége, ha belegondolsz hogy mondjuk magtárakban mennyien vannak, és ők fűvel fával szaporodnak, nem nézik ki a rokon.


Szerintem ez a véletlen eset nem fog talán akkora gondot okozni, persze nem szerencsés és figyelni kell, de úgy gondolom nagyobb probléma az, hogy ilyen fiatal a malacka, az miatt kellene aggódnod inkább. Elképzelhető hogy mindenféle komplikáció nélkül megszüli a malackákat, de lehet komoly gond is ami viszont sos állatorvosi segítséget igényel. A tengerimalacok nagyon fejletten hozzák világra a kicsinyeiket, nem vakok és születés után fél órával szaladgálnak már, ezért elég nagyok is, ami plusz teher egy alulfejlett anya számára.

2017. jún. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Általában nem szokott olyan durván kijönni mint az emberen viszont mivel fiatal az anya, nem biztos hogy túléli a szülést.

Keresd fel a Magyar Tengerimalac Védő Közhasznú Egyesületet (sajnos) van bőven tapasztalatuk ilyen esetekre, biztos tudnak segíteni mire figyelj, melyik dokihoz vidd, és ha megszülettek a kicsik gazdát is keresnek nekik (mármint jó gazdát, egy rakás kérdőívet kellet kitöltenünk és képet küldeni a hleyről mielőtt ránk bíztak volna egy malacot, nem osztogatják fűnek-fának)

2017. jún. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!