Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meg lehet nézni a nyuszi...

Meg lehet nézni a nyuszi fészkében levő kisnyulakat hányan vannak?

Figyelt kérdés

Szeretném már megtudni hányan vannak a picik meg hogy mindegyik rendben van-e de apukám azt mondja ne nyuljak a fészekhez mert kinyirja az anyanyul a kicsiket.

Egyszer mégis bekukkantottan gyorsan és nem tudtam eldonteni hogy a kisnyul alszik vagy elpusztult.Hason volt és a fészek legalján a ketrec alján feküdt. Széna se volt alatta.

De apukám azt mondta hogy az anyanyul kiteszi az elpusztult kicsiket a fészekből.Ez mennyire igaz?

Most 4 naposak.

És az anya első ellése.


2017. aug. 9. 19:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Teljesen igaz, amit apud mond. Ne zargasd őket, mert az anya bánthatja a piciket, ha veszélyt érez. Amúgy tenyésztők vagytok?
2017. aug. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem csak szerettem volna kisnyuszit a saját nyuszimtól is.
2017. aug. 9. 19:32
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet, és meg is kell nézni.

Van ugyan némi kockázat, pláne első szülésnél, olyankor még az anya nyulak is tanulnak az anyaságról , sokat bénáznak, és valóban meg is ölheti a kicsiket, még mindenféle benyúlástól, meg zargatástól függetlenül is.


Viszont a halott kicsiket nem teszi ki.

Ezért is kell megnézni. Pár száz ilyenen már túl vagyok, tapasztalatból mondom, hosszú távon így a kisebb a kockázat.

Tedd félre az anyát, húzd szét a fészket, nem kell sokáig tökölni, meg agyonfogdosni őket, csak gyorsan megnézni, minden rendben van e.

2017. aug. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%
Kérdező, a szaporítás elég nagy felelőtlenség. Nem vagyok büszke rátok.
2017. aug. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően ha már nálad van az anya nyúl jó ideje és rendesen foglalkozol vele, akkor hozzászokott már a szagodhoz, nem érzi idegennek. Nyilván, ahogy előttem is írták nem kell össze-vissza fogdosni őket, de nyugodtan megnézheted, hogy rendben vannak-e.
2017. aug. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Bocsi de a tenyésztők szerinted hogyan kezdték? Vagy csak teremnek a bokorban?Nekem a célom hogy valamilyen állat tenyésztő legyek és lehet hogy éppen nyuszi tenyésztő.Valahogy el kell kezdeni. Nem az égből hull a tapasztalat.
2017. aug. 9. 20:14
 7/13 A kérdező kommentje:
A többieknek meg koszonom szepen a valaszokat
2017. aug. 9. 20:15
 8/13 anonim ***** válasza:
64%
A tenyésztő először is képben van a genetikával. És tudja elméletben, hogy mit hogyan kell csinálni a nyúllal (nem részt fel olyan kérdést, hogy meg lehet-e fogni, mert tudja). Például tanul más tenyésztőtől. A tenyésztő nem szaporítással kezd...
2017. aug. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Régóta tenyésztem a nyulakat, nem hobbi célból hanem hús célból, lehet szaporítózni de ez a haszonállattartás, üdv a valóságban. Persze megvannak a kedvenc nyuszik akik helye életük végégig biztosítva van és normális körülmények között vannak tartva, évi 1-2 alom van csak lehozva.

Tehát tapasztalatból mondom hogy meg kell nézni a kicsiket, mert bizony nálam is volt olyan anya aki 13 kicsit ellett és bizony a legkisebb fejlődésben már a méhben elmaradott apróság egy nap múlva elpusztult az alomban, amit egyből észre is vettem és kivettem. Nagyon nagy fertőzésveszélyt okoz ha bent marad a többi közt, főleg ilyen melegben. És mint az előttem szólók mondták a nyuszival való kapcsolatod nagyban befolyásolja hogy mennyire tűri el neked a nyúlkálást, nálunk pl elvből az összes anya és baknyúl kölyökként kerül hogy szocializáljuk őket és kézhez szoktatva szelídek legyenek. Olyannyira hagyják hogy nyúlkáljak hogy egyszer amikor két anya egyszerre ellett, egyik 11-et másik 3-at, akkor a magas alomszámú anyától átraktam 4 kicsit az alacsony alomszámúba és elfogadta őket.

2017. aug. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
63%
Kérdező, az autóversenyző meg nem úgy kezdi hogy beül egy kocsiba aztán hajrá hanem először LETESZI A JOGSIT, a tenyésztő is először elmegy iskolába, kitanulja a szakmát AZTÁN kezdi el.
2017. aug. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!