Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Gyorstalpaló sürgősen törpenyú...

Gyorstalpaló sürgősen törpenyúlhoz?

Figyelt kérdés
Vigyáznom kell 23.-ig egy oroszlánfejű törpenyúlra. Szerintem amúgy ez egy sima nyúl...mindegy. Húgoméké,ők se nagyon értenek hozzá. 1 hónapja van meg,felnőtt állat. A tenyésztő annyit mondott,hogy kedvence a répalevél...kap répát,répalevelet,szénát,nyúltápot,vizet. Mi kell még neki? Ez így elég uncsi lehet...segítsetek!
2017. aug. 13. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Minek vettek torpenyulat ha nem is ertenek hozza? Uram anyam borogass.
2017. aug. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem vették,kapták,mert a húgom kisfia szereti őket. Apuka egyik betege tenyészti,és adott egyet nekik.
2017. aug. 13. 13:41
 3/7 A kérdező kommentje:
De nem ez a lényeg. Hanem azt szeretném ha leírná valaki röviden tömören,hogy mennyire kell változatosan táplálni. Nagyapám leadásra tenyészt nyulakat évtizedek óta,de azért ez nem ugyan az...Ismétlem,szerintem sima nyúl,nem törpe! Kosorrú sima fekete rövid szőrű nyuszika.
2017. aug. 13. 13:44
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is van törpe nyuszink. Mi a szénán , vízen , nyúltápon kívül néha adunk neki szeletelt szárított sárgarépát ezen kívűl mást nem . Azt olvastam mielőtt hozzánk került , hogy a széna fő tàpláléka és ezen kívül kis mennyiségben kaphat tápot , répát. Mivel az emésztő rendszerük elég gyenge nem igazán akarok kísérletezni hogy zöldeségekkel növènyekkel kísérletezzek. Szénája és friss vize mindig legyen az a fix attól baja nem lesz:)

De ha részletesebb leírást szeretnèl a táplálásukról ezen a linken mindent megtalálsz : [link]

2017. aug. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi! Arra emlékszem gyerekkoromban mindig mentünk akácágat vágni a nyulaknak. Imádták :)

Szénája vize van. Éhenhalni nem fog. Csak gondoltam hátha kell más is a répán kívül. Ja,és mennyi répát kaphat?

2017. aug. 13. 14:30
 6/7 anonim ***** válasza:

A legjobbat akkor teszel neki, ha kimész a kertbe/erdőbe/mezőre (lényegtelen) és szedsz egy jó nagy adag füvet.

Gyakorlatilag mindegy milyen fű, a legigénytelenebb gyomokat is szeretik nagyon.

Én zsákokba szoktam szedni a füvet , otthon kiterítem és azt adom akár napokig, amíg kitart. Ha kicsit szárad, az nem gond.

Sokkal egészségesebb és jobb nekik a fű, mint a zöldségek.A répa is persze jó, de nasiként, mert nagyon cukros.

Nem véletlenül mondta a tenyésztő a répának a levelét! Inkább a zöldeket szeretik, az emésztésük is erre van ráállva.

Van egy nyuszi infó nevű oldal, ott bővebben tudsz még olvasgatni, belinkelem.

[link]

Egy társ sem ártana neki, de az oldalon meglátod miért.

Remélem tudsz hatni majd a hugodékra ezen a téren.

A széna meg mehet állandóan, mindig lehet előtte.

2017. aug. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ment a zöld kéz! Köszönöm
2017. aug. 13. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!