Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Gyorstalpaló kiscicákhoz? Ma...

Gyorstalpaló kiscicákhoz? Ma hoztunk 2 db 3 hónapos kiscicát. Hogy bánjunk vele?

Figyelt kérdés

Egy fiú, egy lány. Elvisszük dokihoz oltásra, ivartalanításra.

Mennyit, mit és mikor eszik egy 3 hónapos cica? Napjában 3X? Jó az, hogy reggel-este konzerv, délben száraz?

Mennyit pisil, kakil? Reggel 10-kor már itt voltak, egyik sem kakilt, az egyik talán pisilt, a másik azóta a szekrény mögött van...

Mikor elég már nekik a napi 2 evés?

Persze utána fogunk olvasni, és a dokit is megkérdezzük, csak gondoltam tapasztalatokkal hamarabb tudtok segíteni.

Ja, és név is kéne nekik.-)

(amúgy az egyik úgy megharapott, hogy tetanuszt, antibiotikumot és fájdalomcsillapítót kaptam, és nem mozog a bal kézfejem:-( )


2011. aug. 13. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Sok pénzbe van már.. általában olyan 15 dekát kakilnak.
2011. aug. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

az evés kérdéshez nem nagyon tudok hozzászólni, az én cicám 4 hónapos, de sajnos mivel egyáltalán nem eszek rendszeresen énse ( pl van hogy 8kor kelek és van hogy délben ) ezért ő se... viszont mikor eszek mindig megkérdezem tőle hogy kér- e , ha nyávog azt igennek veszem :D olyankor jöhet az alutasakos. amúgy száraz mindig van előtte.

annyit pisil kakil amennyit evett ivott / szerintem és vagy jóesetben /

az én kis manómat Mirshának hívják fekete kislány:D előtte volt Zara, Molly és Jessy, előttük meg Mici :D

sajnálom a kezedet :( Mirsha is nagyon félt tőlem, mikor meghoztuk elő se jött egy két napig az ágyam alól, és lasssan bízott meg bennem.. ( amit nehéz volt feldolgozni Zara után, aki első perctől kezdve rajtam csüngött folyamatosan:D) de így őt jobban is értélekem, mert mint a Kishercegben, lassan de biztosan végül megszelídítettük egymást :))

sok sikert a cicákhoz!

2011. aug. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

Fiú név: Frici


Egy cipős dobozt kéne kibélelni, puha rongyal éjszakára.


Jobbulást :-(

2011. aug. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

napi 3 evés

türelem

ne kapd fel őket hirtelen

kb1éves koráig kiscica addig kell 3 azt hiszem

szárazhoz sok víz kell vigyázz erre finnyásak.

gondolom most már előjöttek

sokat kognak pisilni az 1. hónapokban

2011. aug. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nos még félnek ezért harapott meg, ezért nem kakilnak, és ezért van a szekrény mögött.


Mennyit eszik? Ez igazából inkább a kilótól függ, de azt mondanám 30-50g tápot talán.


Na de: a cicáknak akármennyit is esznek jobb ha napjában többször kapnak enni, és nem csak 2x. Attól sem lesz baja, de az enyémek kifejezetten igénylig a napi 3-5 étkezést. Persze ha épp nem vok itthon csak kiszórom a napi adag felét, ha hazaérek a másik felét, és lefekvés előtt konzerv.


Én azt mondanám, h te is inkább 2x etesd szárazzal és 1x konzervvel, mert bár a konzervet szeretik, nagyon nagy haszna nincs, csak a folyadék bevitelt növeli- ami amúgy jó dolog. De a száraz azért jobb, mert a fogaikat használják. Azt mondom, ne a tescoban és egyéb helyeken vásárolj tápot. Olcsóbb de jó tápok: dein bestes (dm), rossmannos saját táp (ezekből nem a kilós, hanem a 750g-os!!!) cat chow(pl fressnapf) drága és nagyon jó tápok: josera, acana, royal canin, orijen.


Az enyémek napi 1-2x kakilnak és 3-4x pisilnek de nem mindig ugyanaz a helyzet.


Nevek: Inci és finci, Kaucsuk, Démon, Szerafin, Hór, Matyi, Szaffi, Fifi...stb.

2011. aug. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Inci és Finci nagyon tetszik:-)

Keveslem a napi 1 konzerveet, már nem emlékszem réig cicánk hogy etettük, pedig 7 hetesen hoztuk el.

De most kapnak reggel konzervet, meg szárazat, 4-kor szárazat és este még szárazat.

Azért volt fura, mert első nap egyáltalán nem használták az almot, csak már éjjel. Azóta megvannak.

Fekhelyük van, nem doboz, rendes fekhely.

Tápot csak minőségit veszünk, ahogy a kutyának is már régóta. (royal canning, bioplan...)

2011. aug. 16. 20:19
 7/7 anonim ***** válasza:
Minél többször adsz nekik keveset annál jobb, úh ezzel nem lesz probléma- úgyis látod, ha keveslik az ételt, akkor adhatsz nekik többet egy adagban.
2011. aug. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!