Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » S. O. S elpusztult az anyahörc...

S. O. S elpusztult az anyahörcsögöm a szülést követően. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lefialt a fél év körüli dzsungáriai törpehörcsögöm 4 napja, ez volt az első fialása. Minden rendben ment ma reggelig, amikor is holtan találtam a terráriumában. Szerencsére, csak három kis hörcsögöt szült, de ezek most a nyakamon maradtak. Mit tudnék tenni, hogy esetleg megmaradjanak? Két hetesen már nincsen gond, úgyhogy még tíz nap...

Az olyanok, mint "üssed agyon", "nem segíthetsz rajtuk", stb inkább ne írjon, mert ilyent én is tudok. Akik viszont tudnak valamit legyenek szívesek gyorsan írni, mert elég sürgős...

Előre is köszönöm! :)



2017. aug. 15. 08:40
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Írj a hörcsög imádok csoportjába, ott vannak tenyésztők is, hátha tudnak segíteni.

Amúgy pont az ilyenek miatt nem kéne szaporítani és elletni szerencsétlen jószágot..

2017. aug. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, ez jó meglátás, ha nem szaporodnak, akkor a szülésbe biztosan nem halnak bele, csak az a baj, hogy akkor előbb utóbb elfogynak. Az meg, hogy egy-kettő, elpusztul a szülést követően egyáltalán nem különös. Fél éves volt bőven ivarérett, jó körülmények között..., de így is történhetett valami, amire nem számított senki. Ha nem szaporítaná senki őket, nekem sem lennének, és soha nem is lett volna... Azt meg inkább ne is mond, hogy ezt rá kell bízni a tenyésztőkre, mert ott is hullanak el bőven, sőt...

De azért kössz, bár az ilyen portálokon legtöbbször azt mondták, hogy esélytelen, meg dobjam ki őket... hát ezzel nem sokat érek. Egy volt aki azt mondta, hogy egyszer valamiért volt egy pici hörije, ami anya nélkül maradt, és felnőtt macska tápszeren, én is most ezt próbálom.

2017. aug. 15. 14:52
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Ne legyél már okos! Pont az ilyen háziszaporítók miatt élnek egyre kevesebb ideig a rágcsálók, nem véletlenül vannak tenyésztők, ugyanis értenek hozzá veled ellentétben.


Amit tehetsz: kellene egy infralámpa, hogy melegen tartsd a kicsiket. Nem ártana valahonnan szerezned egy fecskendőt vagy egy kis cumisüveget és tápszerezni őket. Szerintem pl.a Fressnapfban is lehet kapni valami ilyesmit. Mindenesetre elég sos lenne, mert hamar kiszáradnak.

2017. aug. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Megnyugtatlak, hogy nem az olyanok miatt élnek, kevesebb ideig, mint én. Hanem az olyan tenyészetek miatt, akik azt sem nézik, hogy mit dobnak össze mivel. Külön figyeltem arra, hogy ne hordozzanak olyan letális géneket amik gondot okozhatnak. Mind a két höri, az apa és az anya is, jegyzett, igényes, tenyésztőktől, van, természetesen két különbözőtől, és mind a kettőnek tudom nagyszülőkig, hogy miből is vannak. Egyébként már rég kaptak macskatápszert, és meleg vizes PET palackot, bár így sem fűzők sok reményt a dologhoz...

Azért köszönöm a megjegyzést kedves okos, mindentudó válaszadó.

2017. aug. 15. 15:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! Mi a helyzet?
2017. aug. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A kérdésben meg aranyhöri, a kifejtésben már dzsungi.
2017. aug. 23. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, akkor most olvasd el még egyszer a kérdést :D
2017. aug. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Basszus... :D Korán válaszoltam. :'D
2017. aug. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az elírás... Bocsánat, csak van mindekettő, ideges voltam, és elírtam. Egyébként kettő megmaradt, egy elpusztult eddig. A macskatápszer bejön nekik. :D
2017. aug. 26. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!