Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacom elpusztult!...

A tengerimalacom elpusztult! Miért?

Figyelt kérdés
Nemtudom mi történhetett vele..Egyedül volt egy ketrecben..még csak egy hónapja volt meg..evett rendesen még tegnap is.reggel adtam neki egy nagyon kicsi retket, remelem az nem baj..aztán amikor észrevettük hogy mi történt alatta láttuk hogy vizes a ketrec ..szerintetek mi lett vele?

2016. ápr. 17. 20:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem a retektől, volt előtte víz?
2016. ápr. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Szia szerintem az egyedüllèt miatt pusztult el, őket párban kell tartani, ha egyedül van depressziós lesz ès abba hal bele. Kevès retket az enyèmek is kapnak.

😢

2016. ápr. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Semmi tünete nem volt? Lehangoltság, mozdulatlanság, szőrhullás?
2016. ápr. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ivott vizet mindig... Nagyon sok malacka egyedül van mégsem hal bele ...nem akartam mindjárt beleugrani a kettőbe ..idővel lett volna társa ...de hát mostmár nemlehet..ugy olvastam hogy a szőrhullás az egészséges náluk, es ezert nem gondoltam hogy ez egy rossz jel ...csak annyit vettem rajta észre hogy nagyon nyugodt volt.. Az elején mindig futkosott ..
2016. ápr. 17. 21:06
 5/10 anonim ***** válasza:

Lehet hogy hirtelen távozott el. Ha fiatal pár hónapos állatról van szó, fennállhat olyan betegség náluk ami olyan gyors lefolyású hogy konkrétan nem is párosul szemmel láthatóan semmivel csak elhullik az állat. Ez nyulak esetében is így van, egy nyulakkal foglalkozó fórumon figyeltem fel egy hasonló esetre. Ott egy kis fiatal állatról volt szó, evett futkározott, mire visszament a vackába később már mozdulatlan volt.

Nem hinném azt sem hogy hőgutát kapott, mert még nincs kánikula hogy megrekedjen a fülledt levegő a légterében.

2016. ápr. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Nem fázott meg vagy kapott huzatot?
2016. ápr. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :) igen fiatal volt, vagyis az eladó azt mondta, hogy 3hónapos ...mi meg még nem tudtuk hogy az milyen.. De mindig is gondoltuk, hogy három hónaposnak elég nagy(nem elhízottra gondolok)..szóval lehet hogy már öreg volt csak el akarták adni ...nem hiszem hogy megfázhatott..csak a belőle kifolyó víznek nem tudom hogy mi az oka..
2016. ápr. 17. 21:46
 8/10 anonim ***** válasza:

Halál után a záróizmok elengednek, kiürül minden.

A halál okát pedig boncolással ki lehet deríteni.

2016. ápr. 18. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem..köszönöm!:)
2016. ápr. 18. 06:49
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha depresszió lett volna nem egy hónap alatt hal meg, valamennyi szőrhullás normális, én is tegnap ölbe vettem a hosszúszőrű malacom és egy merő szőr lettem, ugyebár tavasz van, ilyenkor még a patkányok is vedlenek.

Az viszont lehet hogy volt valami baja az állatkereskedésben amiről nem tudtak/direkt nem szóltak (utóbbi sajnos gyakran megesik), a legbiztosabb a boncolás.

2016. ápr. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!