Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A lányom egeret kért születés...

A lányom egeret kért születés napjára, milyen betegséget kaphat el tőle?

Figyelt kérdés

13 éves lányom egeret kért születésnapjára (1 hét múlva)

Milyen betegséget kaphat el tőle? Melyik fajtát vegyük?

Hogyan tartsuk. Egér gazdik is írjanak:)

Köszi!

34/N


2010. máj. 24. 19:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
lehetr tőle rákos, cisztás és leprás de a legnagyobb esély arra van hogy terhes lesz. :)
2010. máj. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De jó,jó,hogy szólsz! Majd úgy fogjuk hívni a kis unokát,hogy Stuart Little kisegér....
2010. máj. 24. 20:01
 3/14 anonim ***** válasza:
áldásom rá
2010. máj. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Kisállatkereskedésekből származó egerek semmilyen betegséget nem terjesztenek! Milyen fajtát azt nem tudom..amelyik tetszik!:D mondjuk fehéret ..:) Párban vegyétek őket, mert egyedül rosszul érzik magukat. Nagyon szaporák, ezért én két nőstényt javaslok(a hímeknek kellemetlen a szaga, de ezen is segít a rendszeres takarítás).Sajnos elég rövid életűek...
2010. máj. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nincs olyan állat,amitől ne lehetne betegséget elkapni!Nekem van egy kb.3 hónapos pézsmatekim,tőle a szalmonellát kaphatom el(meg még ki tudja,mit).Meg két kutya is van,tőlük is simán kaphatunk el betegséget,meg a két törpehöritől is:).Annyi,hogy ha az állathoz nyúlunk,utána mossunk kezet!Tudnám javasolni a japán táncolóegeret,az egyiptomi tüskésegeret,esetleg Sundevall futóegér,vagy csíkos fűegér stb..Nem vagyok egérgazdi,de akartam ilyeneket,nagyon édesek és könnyű a tartásuk.:)

www.haziallat.hu/kisemlos/kisemlos-fajok

14/L

2010. máj. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mik ezek a komoly előítéletek egérrel, patkánnyal szemben? Ha normális helyről szerzed, nem egy koszos temető melletti csatornából akkor semmi baja nem lehet tőle. Ilyen baromságot... több esély van rá hogy egy kutyától kap el valamit mint egy bármilyen kisállattól.
2010. máj. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Igaza van az előttem szólónak!Ha egérke egy ketrecben születik, és egész életét ott tölti milyen betegséget terjeszthetne ugyan?? Esetleg ők kap el tőled valamit...
2010. máj. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Mongol futó egeret válasszatok szerintem:)

Nekem évekig voltak, és nagyon édesek, imádtam őket:)

De mindenképp párban, mivel az EGÉR TÁRSAS LÉNY.

Ha egy hellyről hozzátok őket, akkor tuti, hogy nem fognak összeverekedni!


Tartásuk:


Nagyobb ketrecet, vagy terráriumot vegyetek nekik.

De ha a terráriumotok van, akkor magas oldalut válasszatok, és takarjátok le fém vagy müanyag ráccsal, külömben kiugrálnak!

A háló, nem jó, mert kirágják!

A mongol futó egér nem iszik vizet, de naponta kell nekik adni gyümölcsöt és/vagy zöldséget(almát, paradicsomot, körtét, epret, dinnyét, paprikát, salátát vagy répát stb.), lehetőleg olyat amiben több folyadék.

TIlos nekik banánt, narancsot, citromot adni!

Száritott kenyeret is adjatok nekik, legalább hetente egyszer(fogkoptatás miatt), és szeretik még a szöcskét is:)

Mer tegmészetesen rágcsáló eledelt:)


Imádnak futni, tehát mindenképp szerezzetek be nekik egy nagy méretű fém futókereket(a müanyagot szétrágják)

Az alom mellé, rakjatok nekik csikokra tépkedett NEM ILLATOSÍTOTT zsepit, mert szeretnek abból fészket építeni.

Legyen nekik kis ház is, vagy wc papir guriga:)


A szobába kiengedni tilos őket, mert meglépnek, de az ágyra ki lehet őket rakni futattni, csak figyelni kell, hogy ne ugráljanak le.

2010. máj. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Előzö vagyok

és még annyi, hogy álltalában a fiú egér harapósabb, tehát inkább lányokat válasszatok!

kivenni őket a farkuknál fogva lehet, de utána rakjátok a tenyeretekbe, természetesen:)(a picit NEM így vesszük ki)...

Vagy a maruknál, (ahogy az anyjuk is viszi őket) a bört fogva

DE ha a hátánál veszed ki a felnőtt FIÚ egeret, ő meg fog harapni, amint a tenyeredbe tetted!!!!

A lány nem.

2010. máj. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ime, az Mongol futóegér:)

Ugye milyen kis tündéri?:)


[link]

2010. máj. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!