Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen szénát szoktatok a...

Milyen szénát szoktatok a rágcsálóitoknak adni?

Figyelt kérdés

Venni szoktad vagy szedsz neki? Ha veszed, akkor milyen márkájút veszel?

Én szedni szoktam a tengerimalacomnak. Ezen kívül a friss zöld füvet imádja nagyon.


2010. máj. 26. 18:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Illatos, vékony szálú, jó minöségü szénát lehet kapni a nagyobb állatkereskedésekben, én mindig azt adtam, napi rendszerességgel. Mindig megették.

Ha volt idöm, akkor lementem a patak partra vagy tiszta, autómentes környékre (olyan helyre ahol nem túl nagy a fü, mert nem akartam kullancsokat is hazavinni), szedtem jó sok gyönge füvet egy papírzsákba majd otthon, a garázsban kiteritettem s naponta 2-x, 3-x átforgattam, hogy kiszáradjon...

2010. máj. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én is így szoktam szedni füvet a tengerimalacomnak :) Szintén csendes,tiszta területre kimegyek és szedek neki egy nagy szatyorral, kiterítem a garázsba és naponta fordítgatom.

Venni nem szoktam ezért, télire is elteszek sokat és így van neki akkor is, amikor éppen hó van :)

És te mennyi ideig szárítod?

2010. máj. 26. 19:04
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem törpehörim van.én pepe faforgácsot szoktam venni. Illatositottat vagy natúrt.
2010. máj. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi a választ, ez is érdekelt végülis. de itt a szénáról kérdeztem:D nem baj, köszi h írtál:)
2010. máj. 28. 09:11
 5/7 anonim válasza:
Én Pepe vagy Todi szénát veszek.max 400 ft.nemtom én nem szednék neki,mert kitudja mien szennyezett,és csak később jönnek a tünetek.
2010. máj. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Persze, ha nagyvárosban laksz a forgalmas utakkal keretezett utcádban nem érdemes füvet szedni!

De! Èn inkább nem veszem az Ausztriában kaszált finom, illatos füvet!-nem azért, mert rosszat akarok az állatomnak és meg akarom vonni töle a finomat, hanem mert az nem MAGYAR TERMÈK és nem adok rá ki pénzt, ha ki tudok menni, és szedni, száritani.

Persze, ha elfogy akkor megveszem, de az a ritkább.

MIÈRT?

Nem támogatok (ha csak tehetem) idegen országból való terméket, akármilyen jó is az és nem lehet kapni hasonlót. Akkor nem is kell!!!! Akkor majd én szedek, csinálok, fözök, varrok, vágok, fürészelek, ragasztok stb. Majdcsak fellendül az ország gazdasága valahogy!

2010. máj. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja!-igen a szénát addig forgatom, amig meg nem szárad,de minimum reggel-este. A mennyiségtöl függ, ha jól széjjel tudod húzni és tényleg többször forgatod, meg van egy kis szellözése a garázsodnak akkor 2-2,5 nap alatt megszárad, aztán papirzsákba teszem.
2010. máj. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!