Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac összeszoktatás?...

Tengerimalac összeszoktatás? A nagyobb berreg a kicsinek (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Ma lesz 4 napja hogy elhoztunk egy lány malacot a 4 éves nőstény malacom mellé.

Remekül ment az összeszoktatás semmi verekedés nem volt.

Aztán egy ketrecbe raktam őket és a nagy elegge sokszor berreg mikor a kicsi mellette van

Ilyen altalaban akkor szokott előfordulni mikor a kicsi eltávolodik a nagytól aztán visszamegy és a nagy meg berreg.Nem bántja meg semmi csak kissé aggasztó hogy így berreg.Én értem hogy dominancia meg minden de nemtudom normális e hogy amióta itt a kicsi berreg

(Nem minden alkalommal)

A kicsi fél éves

Kipróbáltam milyen ha nem semleges területen találkoznak így újra na akkor agresszívvá vált a nagy malac berregett meg rohant a kicsi után (nyilván rögtön szétválasztottam őket nem történt semmi sérülés)

Miért berreg a nagy malac?

Laposkúszásban szokott menni a kicsi után néha és úgy berreg

A szőrét szokta még rágcsálni a kicsinek ez nemtom miért van de minden más állattal ezt csinálja. Néha a poci fülét szokta nyalogatni.Kipróbáltam hogy szétválasztom őket akkor meg keresték egymást putypurutyogtak szóval nemtudom mit csinaljak.

Nemtudom normális e hogy 4 nap után is így berreg neki? Remélem elmúlik

Bocsi kicsit hosszú lett...



2017. szept. 12. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Mért gondolod agressziónak a berregést? Ez a hangja. Egyedül lévő malac is berreg. Ne keress problémát ott, ahol nincs.
2017. szept. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Teljesen természetes, hogy berreg. Ezzel tudatja a kicsivel, hogy most ő a főnök.

A rágcsálás is domináns jelzés.

A fül harapdálása vagy nyalogatása szintén.

Nyugi, semmi gond, csak semleges területen, és adj nekik 1-2 hetet, hogy egymás melletti ketrecben megszokják egymást.

2017. szept. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi
2017. szept. 12. 17:17
 4/4 anonim ***** válasza:
Nyugi nálunk 4 malac van, 3 lány és egy ivartalan fiú, a fiú sokszor berreg hogy helyretegye a csajait, ez szimplán jelzés hogy "én vagyok a főnök"
2017. szept. 15. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!