Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vakarózik a patkányom, mi a baja?

Vakarózik a patkányom, mi a baja?

Figyelt kérdés
Élősködőket csak észrevenném ha lenne benne, nem? Mármint fehér a patkány, de semmit nem látni rajta csak vakarózik meg nyálas pár helyen a bundája. Mit csináljak, vagy ez normális?
2010. máj. 28. 06:45
 1/2 anonim válasza:

Hát vagy atka lehet(ami a bőr alatt van,és rágja a bőrét,odarakja a petéit) vagy bőrgomba.Lenne még egy tippem,hogy levéltetű tengerimalacaimban is az volt,azok fehér színűek,ezért nem látod lehet neki.Mindhárom esetben el kell vinni állatorvoshoz.Nekem Rodemectin írt fel.csöpögtetni kell a bőrébe,400g-ént egy cseppet.Miután csöpögtettél azonnal ki kell takarítani a ketrecet,vagy akváriumot,mert lehet hogy a régi alomba még maradt az élősködőből.Hipózd is ki a lakhelyét,de utána öblítsd ki alaposan.

Nekem a dokinál 2500 ft kellett fizetni,de igaz ő a város legjobb álaltorvosa.Min.1500 max 3000 lesz sztem.

2010. máj. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én kedden kaptam 2 degut. 2x is megfürdöktek (homokban), de vakaróznak, lehet hogy valami a kereskedésbe kaptak el, nekem is elkéne vinnem őket, igaz?
2010. máj. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!