Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért halt meg a nyuszim?

Miért halt meg a nyuszim?

Figyelt kérdés

Körülbelül 3 hetes volt, de csak 3-4 napja került hozzám. Minden rendben volt, lakásban volt, megvettem neki minden szükséges dolgot, kaját, vitamint, rágcsát, szénát. Nem kellett egész nap a ketrecében kuksolnia, nyitva volt, ki-be járkálhatott ha kellett neki valami, csak éjszakára csuktuk be. Az már feltünő volt, hogy amióta megkaptam nagyon visszahúzódó volt, nem nagyon ugrált, legtöbbször csak kijött és leült valahova. Ha nem foglalkoztam vele akár órákig is ott tudott ülni.

Tegnap azt vettem észre, hogy nem evett (este 6ig) semmit, hiába nyomkodtam a szája elé a kaját vagy a vizét, és hogy úgy feküdt le, hogy a lábait is elnyújtotta, még néztük is milyen aranyos (erőtlen volt).

Betettem a ketrecbe.

Rá egy órára ki akartam venni és a nyaka hátra volt hajolva és idegrángásai voltak a kezében lábában.

Vártuk hogy múljon el vagy valami, de nem egyre lassabban vert a szive, és kb 1 órára rá meghalt a kezeim közt. :(

Úgy gondoljuk h epilepsziás rohama volt és az is vitte el.

Szerintetek?


2010. máj. 28. 09:54
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

képek alapján körülbelül 10-12 hetes lehetett, bocsánat.

Nem ehetett szerintem semmi olyat ami megmérgezhette volna :(

Olvastam valahol, hogy nem szabad nekik nedvdús gyümölcsöket adni (alma stb.) csak kiszárítva, mert felpuffadást okozhat. Vki ismeri jobban ezt? Amikor idekerült alma volt az első amit adtam neki.

2010. máj. 28. 10:54
 12/20 anonim ***** válasza:

Baromság, h nem lehet neki nedvdúsat adni.

Jól tetted h adtál neki almát.

2010. máj. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

HY

Ebben semmi különös nincs!Egy kisnyulat legalább 5 hetes korban lehet leválasztani!1-ik oka a korai leválasztás és az ezzel járó stressz!A másik ok mivel nem evett semmit, és a nyulnak van egy sajátossága,hogy a vakbélből kiüürlő bélsár másnéven cökotróf szőlőfürtszerű vitaminbélsár,amit ha a nyúl nem fogyaszt el akkor elhullását eredményezheti!Szal semmi különlegesség,és ne add fel a tartását mert nagyon lehet kedvelni őket!Nekem most is 34darab van! Ezekeből 5 anyanyúl!

Üdv.:MITYA!

2010. máj. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Hát ja, mondjuk ha 34 van és meghal belőle egy az nem olyan rossz érzés, de nekem ez az egy volt, és hiába csak 3 napja volt az enyém, nagyon megszerettem.

Akkorsem értem mi volt az oka ennek az idegrángásos szenvedésnek :(

2010. máj. 28. 14:23
 15/20 anonim ***** válasza:
Menj el egy állatorvoshoz, és próbálj meg pontot tenni az ügy végére.
2010. máj. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Ok, köszönöm mindenkinek!

Ha valakinek még van valami ötlete írja le

2010. máj. 28. 16:49
 17/20 anonim válasza:

Szerintem lebénult..A tenegrimalacaimnál is ugyanez történt.Hasra feküdtek kinyújtott lábakkal és járni sem tudtak :(

Állítólag ezt valami vírus okozza ami lehet zöldégen=gyümölcsön de a levegőben is terjenghet,vagy elkaphatja másik állattól :(

Szegény :(

2010. máj. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Melyik városból hoztátok és milyen fajta nyúl volt? Idős embertől vagy fiataltól vetted? Kérlek gyorsan válaszolj, fontos!
2010. máj. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Cegléden, de nem vettük kaptuk, sima házinyúl.
2010. máj. 29. 23:18
 20/20 anonim ***** válasza:

Szerintem szerezz be egy másik nyuszimuszit, mert az már teljesen mindegy hogy miért halt meg, hiszen már nem tudsz rajta változtatni.. nemde?

Szija


18/L

2010. jún. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!