Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Körülményes patkányt tartani?

Körülményes patkányt tartani?

Figyelt kérdés
Nagyon aranyosnak találom a patkányokat és szeretnék egyet tartani. Körülményes tartani őket? Mibe kell tartani őket és hol lehet beszerezni kézhez szokottat?

2017. okt. 4. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:
21%

Hát ha falun laknál nem szeretnéd őket ennyire, már egy hónapja hogy nem tudom kiirtani őket.

Okés a tiéd az más, házi kedvenc, azt mondják nem ugyan az a vadon élőkkel, hát én nem tudom mi lenne ha azok elszaporodnának, vagy vegyülnének.

Oké nem ez a kérdés csak na..


Sztem csak vigyázni kell vele hogy ne rágjon széjjel mindent, nagyjából.


Egyébként a youtube-on kismillió videót találhatsz róluk!

2017. okt. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Sok sikert az elriasztásukhoz! :)
2017. okt. 4. 17:13
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Elég nagy ketrec kell nekik, olyat válassz ami jó magas. Kézhez szokottat nem hiszem, hogy be tudsz szerezni, de nagyon könnyű megszelidíteni. A patkány társas lény, ne egyet vegyél belőlük. Nekem az a tapasztalatom, hogy kb 3-4 naponta ki kell takarítani, mert büdös. Fűrészport nem szabad berakni nekik, mert tönkreteszi a tüdejüket. Alaposan járj utána a dolgoknak, mert nem olyan egyszerű mint amilyennek gondolnád, viszont valóban nagyon aranyos is okos állatok.

2017. okt. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
2017. okt. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is utánaolvastam a dolgoknak, hisz a közeljövőben szeretnék én is tartani.

Társas állat, tehát legalább kettőt kell tartani, esetleg csapatokat.

A nőstények valamivel kisebbek, vékonyabbak. Ellenben a hímek dagibbak.

A nőstények sokkal kíváncsibbak, könnyen taníthatóak, hisz a patkány nagyon okos állat!

A hímet is lehet tanítani, viszont ő inkább lustább. Vele le tudsz ülni tv-zni, ott hagyod valahol, nem kell attól félned, hogy elszökik(azért ne órákra gondolj).

A nőstényt talán egy hörcsöghöz tudnám hasonlítani viselkedésileg. Csak több ésszel. Ezzel nem szeretném leszólni a hörcsögöket, mert valóban cukipofák, de azért akinek tetszik a patkány, inkább azt javasolnám.

Valóban nem lehet betenni nekik forgácsot, a tüdejüknek nem tesz jót. Olvastam, hogy valaki újságpapírt tett alájuk, könnyen takarítható.

Két fiút együtt tartani csak ivartalanítva lehet, ha nem egy alomból származnak. Ha testvérek, akkor nagyon ajánlott, viszont itt jobban megtűrik egymást a 'serdülő korig'. :DD

A lányok megvannak együtt.

A hímek valamivel szagosabbak, hisz több vizeletük van.


És valóban, falun nagyon nehéz kiírtani őket(városban is), viszont a kettő állat nem összekeverendő.

Olyan, mintha a kutyát a farkashoz hasonlítaná az ember.

Meg lehet szelidíteni, csak rohadt sok idő és türelem.

Ezek tenyésztett állatok, könnyen szelidíthetőek, viszont nem olyan terhelhetőek.

2017. okt. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!