Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacról: Mennyi...

A tengerimalacról: Mennyi idős kortól lehet fürdetni/körmét vágni a malackának? Mennyit kell neki enni adni naponta?

Figyelt kérdés
Ha az én tengerimalacom kap enni, akkor addig rágcsálja, amíg el nem fogy. Ez normális? Nemrég tettem be neki egy kis dobozkát. Állandóan abba van. Alig szokott kijönni. A kajáját is beviszi a dobozba. Ha takarítom a ketrecét, akkor egy nagyobb dobozba teszem bele. Abból meg állandóan kiugrik, és elszalad. Szerintem utál engem.:(
2010. máj. 29. 14:56
 1/1 anonim ***** válasza:
A karmát akkor kell levágni, amikor túlnő. Ez nem életkorfüggő. Fürdetni csak akkor kell ha szennyeződik a szőre. De inkább olyan fél éves kor után, és fél évenként fér bele egy fürdetés. Ennivaló naponta: széna bőségesen, 2-3evőkanál táp, napi kétszer zöldség gyümölcs(mondjuk egy negyed alma, fél répa ilyenek). Dobozt szerintem csak akkor tegyél be neki, mikor már jobban megszokott nálad. Mert így sokáig félős lesz. Olyan dobozba tedd amiből nem tud kiugrani. Az enyémek mondjuk egyátalán nem szökősek, de amíg meg nem szeret téged, addig jobb a biztonság. Legjobb az lenne ha lenne társa(vele egynemű, fiatal) akkor nem lenne ilyen félős, és vidámabb élete lenne.
2010. máj. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!