Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszi vagy süni? Esetleg...

Nyuszi vagy süni? Esetleg valami más?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék már egy kisállatot. A törpenyuszit meg a fehérhasú törpesünt néztem ki.

Mennyivel nehezebb a süni gondozása? Hol érdemes venni? Mekkora ketrec való? Hány évig élnek általában? Mennyire könnyű őket kézhez szoktatni?

Vagy esetleg csincsilla vagy tengerimalac? Bár a tengerimalaccal inkább negatív tapasztalataim vannak, túl félősnek tünnek. A görényen is gondolkoztam már, de velük meg túl nehéz.



2017. nov. 7. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:
15%
A google mit irt ezeknek az allatoknak a tartasukrol, tulajdonsagaikrol?
2017. nov. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Annyira utálom, hogy ezen az oldalon már kérdezni sem lehet. Ha nem tudod a választ, ne írj.
2017. nov. 7. 17:28
 3/6 anonim válasza:
11%
Nekem nyulaim vannak, de azok elletésre, aztán levágásra.. Gondolom te nem erre tartanád őket... De amúgy szerintem egy nyuszit könnyebb gondozni :)
2017. nov. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem sünijeim vannak, a gondozásuk maga nem nehéz: minimum 100-as ketrec, jó minőségű macskatáp (royal canin, Hill's, stb), de ami nagyon fontos, hogy éjszakai állatok, nálam általában 11-12 felé ébrednek fel és onnantól zörögnek egész reggel 5-6-ig. Hogy mennyire kezesek az attól függ hogy honnan hozod, ha kicsiként foglalkoztak vele, akkor szelíd. Általában 4-6 évig élnek.
2017. nov. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem tenyésztőtől volt sünim. Kézhez szokott volt. Nem nehéz a tartása. Amikor aktívak (jellemzően éjjel) akkor tud zajokat kelteni, bármivel. Szeret a ketrecen felmászni, meg szeret futókerekezni (ezt olyan 4 hónapos kora körül érdemes neki adni).

Jó minőségű tápot eszik, meg lisztkukacot és gyászbogárlárvát. Ja, és baromi könnyen rászoktatható, hogy 1 helyre végezze a dolgát.

2017. nov. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Nicii :p válasza:
100%

Szia! A csincsilla és a tengerimalac gondozásáról nem tudok nyilatkozni, de a nyusziról és a süniről, igen.

NYUSZI(nekem is van):

-Tenyésztőnél vettük mi, 8000ft-ért

-Kell neki egy nagy-nagy ketrec (ha bent akarod tartani, min. 1m-szer 50cm-es kell)

-Szénát és tápot eszik

-Imád játszani, szeret a gazdijával lenni

-5-10 évig élnek

-Vedlenek

-SÜNI (az egyik barátnőmnek van):

-Nem szereti ha simogatják

-Egész nap alszik, este mókuskerekezik

-Hihhetetlen aranyos

-Nagyon drága 10000ft felett van

-Lisztkukacot eszik

-Fürdetni kell



Szerintem, mindkét állat végtelen aranyos, de én inkább a nyuszit választom. Ha választottál,szólj mert a nyuszitartásról leírok mindent.

2017. nov. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!