Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi kell ahoz hogy tengerimalac...

Mi kell ahoz hogy tengerimalac tenyésztő legyek?

Figyelt kérdés

Van már jópár éves tengerimalac-gazdi tapasztalatom és majd egyszer szeretnék tenyésztő lenni de nemtudom ehez hogy kell hozzá kezdeni?!

Tudok mindent az ellésről,a kicsik szétválasztásáról tartásáról (de most nyilván nem írok le mindent és ez nyilván nem minden amit tudok)

Valamilyen tanfolyamot kell elvégezni vagy egyetemet?

HIVATALOS tenyésztő szeretnék majd egyszer lenni. Mi kell ehez?



2017. nov. 9. 20:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Tudni a genetikát oda-vissza fejből. Kérdezz meg pár tenyésztőt, mi ennek a menete.
2017. nov. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A genetikát mindenképp tudni kell, nem tudom malacoknál hogy van de vannak fajok ahol 2 fajta gént kombinálni szigorúan tilos, aztán gondolom valami tenyésztői végzettség se árt plusz tenyészállatokat beszerezni, ezeket a legjobb egymáshoz képest minél távolabbról, hogy még véletlenül se legyenek rokonok és érdemes csak 1-2 változatra "szakosodni", magyarországon úgy tudom a Ducky Piglet tenyészet nagyon jó bár sajna nemrég szűnt meg de minőségi tenyésztők biztos szívesen segítenek ha komolyan gondolod hiszen az ő érdekük is hogy ne szaporított rossz genetikájú malaccal legyen tele a világ.
2017. nov. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Igen megkérdeztem pár tenyésztőt de nem nagyon válaszoltak sajnos :(

2017. nov. 11. 18:14
 4/4 Imana válasza:
Ahogy leírták a genetika ismerése nagyon fontos.És sok pénz kell és ne várd,hogy hamar visszajön a befektetett összeg. Ismerni kell a jogi ,vállalkozói,állattenyésztési szabályokat.Kell megfelelő mennyiségű ketrec ami később bővíthető.Kell állatorvosi háttér.Származási lapot kell minden malac után adni és becsületesnek lenni.És fontos a cocik beszerzése. Amit csak külföldről tudsz beszerezni és csak hivatalosan.És lehet ott a tenyésztők sem adják oda tenyész állatnak. Szerintem ajánlott olyan fajtát tenyésztened ami kell az embereknek.Ha versenyeken indulsz tenyésztés előtt akkor nevet is tudsz szerezni ami reklám.Verseny meg nálunk nem nagyon van és külföldre kijárni újabb mani.Szóval sok-sok pénz és idő. Ha nem válaszolnak egy cica tenyésztőt is megkérdezhetsz csak az állat más.
2017. nov. 16. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!