Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Süni vagy patkány?

Süni vagy patkány?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kisállatot. Jelenleg-e két állatka között vacillálok. :D

Eddig úgy gondoltam, hogy patkányt szeretnék tartani, esetleg hörcsögöt, most viszont kicsit hajlok a süni felé is.

Ti melyiket választanátok, melyiket tartjátok/tartottátok?

Esetleg tapasztalatok?

(Még egy kérdés, a süni nem bánja, ha kiveszem a helyéről?)



2017. nov. 22. 23:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%

Patkány.


Ezerszerte cukibb, tudod hozni, vinni, az én patikám a fejem búbján utazott egyszer közel másfél órán keresztül, egyszer ki akartam venni a kapucnimból, úgy elkezdett vinnyogni, mintha nyúztam volna, egyszer beültem vele egy fülkébe a vonaton, a nő meglátta, kirohant, egyszer mentem az utcán Pesten, jött velem szembe két csávó, az egyik felkiáltott "Patkány van rajtad haver!", de röhögött, fain csávók voltak, a Keletiben leszólított valami csaj, az is oda volt érte, a metrón le nem tudták venni a szemüket rólam (és a patimról) az emberek, a kislány ott könyörgött a parkban az anyjának, hadd simizze meg, az anyja persze nem engedte, sz'al mindenképp patkányt vegyél, cuki, vagány, értelmes, bármin (az esetek 80%-ban bármin) elél, tudod hordani magadnál, lehet puszilgatni, fürdetni, és ha egészen kicsi korától veszed magadhoz és figyelsz rá, akkor még arra is rá tudod szoktatni, hogy veled aludjon.


Patkány.

2017. nov. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
30%
Nekem hörim van.😊
2017. nov. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
18%
Süni.A patkánytól írtóznék.Nagyon nem szimpatikus állat számomra.
2017. nov. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Nekem csak patkányaim voltak (4), süni nem, így patkánypárti vagyok :))
2017. nov. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
34%
Sünt minek külön tartani? Kimegyek este a kertbe, úgy kell kerülgetni őket. Ott puffognak a macska táljában. Nagyon aranyosak, könnyedén meg lehet fogni őket, csak hát szúrós. Egyébként meg eléggé maguknak való állatok, baromira nem igénylik az embert, pláne, hogy az piszkálja, ide-oda rakosgassa őket. Szerintem a sün lakásba nem való, ha meg kertben "tartod", úgyis önálló életet fog élni, szerintem az nem "tartható" állat. Ha csak nem a pesti belvárosban élsz, akkor minden terület fel van osztva a sünök között is, elég az illetékes sünnel jóban lenned, akinek a territóriumára esel. Azt akkor esténként lehet etetni, meg találkozni vele. Ennyi. Ha beviszed egy elzárt helyre, az három napig a sarokban fog gubbasztani, aztán vagy meg tud szökni, vagy elpusztul. Annak meg kell hagyni a szabadságát.
2017. nov. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
De vannak ilyen állatkereskedésekben is kapható sünik, amiket lehet otthon is tartani. Pl afrikai fehérhasú törpesün: [link]
2017. nov. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
0%

Süni minek ?


Még simogatni se lehet...a patkány meg patkány.... hörcsög való otthonra.

2017. nov. 23. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sünijeim vannak, és lehet simogatni, ha szelíd akkor lelapítja a tüskéit és nem szúr :D

Sokat szemeztem én is a patkányokkal, de ami miatt mégsem tartok az az, hogy a, társsas lények, így minimum 2ben kell gondolkodni b, az országban nincs tenyésztő, csak olyan aki eleségállatnak szaporít.

A süni éjszakai állat ezt nem szabad elfelejteni, de a kivétel teljes egészében az adott állat személyiségétől függ. Az én egyik sünim imád kézben lenni, takarításnál is próbál felmászni rám, még a másik tűri, de különösebben nem rajong érte. :)

2017. nov. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!:DD

Az éppen nem lenne baj, ha éjszakai állat, sokat vagyok fent éjfél utánig. Hörcsögöt már tartottam.:)

Az baj, ha eleség állat a patkány és úgy veszem meg?

Sünitenyésztő Debrecenben van?

(Megpróbálok utána nézni.:D)


Ja és nem tudom, hogy ki pontozott le mindenkit!:((

2017. nov. 25. 13:53
 10/13 anonim ***** válasza:

#7 hörcsög meg egész nap elbújik és hülye mint egy marék száraz lepke.



Nekem patkányom van, aranyosak de jó nagy hely kell nekik plusz sok törődés (meg jó ketrec, meglepően gyorsan tanulják meg hogy kell kinyitni az ajtót) de a süni is nagyon aranyos, egyszer fogtam is a kezemben, ha nem lenne patkányom lehet tartanék sünit inkább bár egyesektől azt hallottam hogy elég büdös tud lenni, mármint a többi állat "alapszagához" képest,

Igazából

2017. nov. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!