Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Süni vagy patkány?

Süni vagy patkány?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kisállatot. Jelenleg-e két állatka között vacillálok. :D

Eddig úgy gondoltam, hogy patkányt szeretnék tartani, esetleg hörcsögöt, most viszont kicsit hajlok a süni felé is.

Ti melyiket választanátok, melyiket tartjátok/tartottátok?

Esetleg tapasztalatok?

(Még egy kérdés, a süni nem bánja, ha kiveszem a helyéről?)



2017. nov. 22. 23:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#9 az állatkereskedésben sajnos általában rosszul tartott, ótvarul szaporított patkányt kapni annyi beltenyészettel mint egy osztrák arisztokratában.

Viszont magyarországon nincs tenyésztő csak jobb-rosszabb szaporítók (pl a magic rat első látásra jónak tűnt, igényes képek, pléden, cuki kicsik aztán felrakott egy képet az egyik tenyésznőstényről akit egy hörcsögketrecben tartott forgácson (ami patkánynál tilos) így ennyit erről, legközelebbi jó tenyészet bécsben van a Unique Rattery

állatkereskedésben kajának szánják őket ezért annyira is figyelnek a vérvonalra, volt állatkereskedésből mentett patkányom, 3 is (abból 2-t az előző gazditól hoztam, ő hozta ki őket) az egyik másfél évesen halt meg, a másik lassan 3 lesz, teljesen lutri, ha nem is garantált 3 évig fog élni a tenyésztett patkány de a röhejesen gyakori és beltenyészet okozta betegségek legalább ki vannak szűrve náluk.

Ha a patek mellett döntesz lépj be a patkányvarázs csoportba, tudnak segíteni kérdésekkel, a honlapjukon nagyon sok tartási infó fent van és szoktak lenni örökbefogadható patkányok is.

2017. nov. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nekem teljesen szagtalanok a sünik, mióta megtaláltam amegfelelő tápot, Teljes mértékig attól függ hogy mivel eteted őket, hogy van-e szagúk :)
2017. nov. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Sajnos az eleségnek árult pakányok teljesen szocializálatlanok, ráadásul a tartási körülmények miatt iszonyat stresszesek.

A legelső patkányom kereskedésből vettem, eleségnek árulták, egy pici dobozban voltak nem tudom mennyien összezsúfolva. Egész életében félős volt és többször is megharapott.

A másik 3 patim egy érdi tenyésztőtől hoztam (igen, képes voltam Miskolcról elutazni Érdig értük :DD ), az egy dolog, hogy különlegesen szépek voltak, de a legfontosabb, hogy mivel születésüktől kézhez voltak szoktatva, nagyon szelídek voltak.

2017. nov. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!