Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacom újabban mindig...

Tengerimalacom újabban mindig kiborítja a magjait. Miért?

Figyelt kérdés

2,5 éves malacunk van, és pár napja kezdte, hogy a rácsa oldalára felakasztott fém tartót fellöki és kiborítja a magjait. Van ennek valami oka, vagy csak szórakozik?

Talán beteg? Vagy nem ízlik neki a kaja? Vagy jobban ki akarja tudni szedni belőle? Eddig nem csinálta ezt, mindig felugrott rá és szépen evett belőle.

Néha látszólag ok nélkül a szánét is maga alá szokta szedni (akkor igen, ha szennyes már a forgács alatta, de néha a friss forgácsra is maga alá szedi, de ki bírja ezt szénával?...)


2008. okt. 25. 10:33
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

egyedül van?Mert akkor bizony unatkozik.

Az enyém is ezt csinálta,de miután kapott egy párt,abbahagyta.Én hamutartóba adom nekik a kaját,így jobban hozzáférnek,persze,van mikor felborítják,de unaloműzésként felszedegetik (túrnak,mint az igazi disznók),ilyenkor nagyon mulatságosak,mert tiszta forgács a fejük.Lehet,hogy fázik,azért szedi maga alá a szénát.Az enyémek akkor szokták,ha nem túl jó a minősége,és így befogják alomnak.

2008. okt. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
sztem is lehetséges h azért csinálja mert egyedül van :) meg én is az én malackáimnak valami nehézben adok enni amit nem bírnak kifordítani :D
2008. okt. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
83%

Szerintem csak nincs étvágya,de lehetséges,hogy beteg.Ha még

sokáig csinálja,vigyétek el állatorvoshoz!

2008. okt. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

De miért most jött rá, hogy egyedül van? Az elmúlt 2,5 évben nem volt egyedül?

Jön nemsokára az állatorvos, rákérdezek.

2008. okt. 25. 17:58
 5/7 anonim ***** válasza:
szerintem szimplán unatkozik. Vedd ki többször simogasd, beszélt hozzá, tudja hogy fontos vagy neki. Jah és nálunk ilyen fém tál van azt nem tudja kiborítani... műanyagot nálunk állandóan pakolgatta...:D:D
2008. okt. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két malacom van, de így is rendetlenkednek. Szerintem nem azért csinálja ezt a tied, mert egyedül van.

Egyszerűen csak szeretnek néha rosszalkodni, mint a gyerekek. Az enyémek állandóan leszedik az itatót. Leszedik, és akkor jól van. Mennek aludni. De addig nem nyugszanak, amíg az itató a helyén van.

2008. okt. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem idáig két malackám volt, és egyik se bírt normálisan enni. Az első mindig belemászott a tálkába (már ameddig belefért :)), és a hasa alól kapirgálta a kaját. Nagyon röhögtük szegényt. Amikor nagyobb lett, ő is borítgatta a tálat, ugyanúgy, mint a mostani malackánk. A szénába meg kifejezetten szeret bújni, fészket rak belőle. Lehet, hogy a malackád kicsit megkomolyodott, nem olyan virgonc már, mint régen, és csak nincs kedve felugrálni.
2009. jan. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!