Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy púp van a hörcsögöm...

Egy púp van a hörcsögöm hátán, ami napról napra nagyobb! Körülbelül 2 hete kezdett nőni neki! Mitől lehet? Hogyan tudnám esetleg meggyógyítani? Ha valaki tud segíteni annak nagyon megköszönném!

Figyelt kérdés
2010. jún. 3. 22:09
1 2
 1/12 anonim válasza:

ha nemakarod hogy elpatkoljon vidd el egy qva állatorvoshoz!

meggyógyitani probálhatod, dnemtod miaz .. doki meggyógyitja

2010. jún. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

2 hete kezdodott es naprol-napra nagyobb???

Es meg mindig te akarsz kuruzsolni?

Ugy hivjak az embert aki segiteni tud, hogy: ALLATORVOS

2010. jún. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Állatorvoshoz nem visszük, mert tuti vagyont kérne érte, és annyiból veszek már új hörcsögöt. Meg már elég öreg is, úgyhogy lehet nem fog már túl sokat élni. Gondoltam hátha tud valaki ajánlani valami speciális étrendet, vagy valami gyógyfüvet neki.


Azért köszi, hogy írtál!

2010. jún. 3. 22:25
 4/12 anonim ***** válasza:

ha a hörcsög öreg akkor valszeg daganatos... műteni lehet de nem sok esélye van a teljes felépülésre, plussz drága is.


nekem 4 hörcsögöm volt egyik után jött a másik, de mindegyik az öregkorába pusztult el nem volt daganatos egyik sem. miután a negyedik is elpusztult utána döntöttem el azt hogy nem lesz több hörcsögöm mivel mindegyik nagyon a szívemhez nőtt és hiányoznak most is...



nagyon szerettem őket és bármilyen hihetetlen nálam csináltak olyan dolgokat is amit másnál (muter,tesó) soha nem... pl aludtak rajtam, kaptam kaját is (kipakolta a pofazacskóját és egy kukoricadarabot odadobott felém^^).

mindez azért hihetetlen mert mindenki kb azt mondta hogy nincs olyan agyuk hogy megjegyzik az embert (gazdájukká fogadják mint a kutyáknál van) pedig ez igy volt.

mindegyiknem más volt a "hobbija".

készülj fel ha elpusztul 1-2 napig nagyon furcsa és szar lesz nélkülük...


sajnálom!

2010. jún. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"annyiból veszek már új hörcsögöt."

Már ne haragudj,de nem mondhatnám,hogy felelős állattartó vagy!!!!

Ha sajnálod a gyógyítására a pénzt,akkor legalább azért vidd el,hogy elaltathassák! Az nem kerül "egy vagyonba"!Annyit megérdemel szerencsétlen,hogy ne szenvedjen.Ennyit megtehetnél érte!

2010. jún. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

daganat :S

Nekem is van az egyik hörimnek, az állatorvos azt mondta, hogy felesleges műtetni, mert úgyis meghal :(

[link]

2010. jún. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
22:33, köszi, hogy írtál, igen nagyon aranyos állatok, de nem az enyém, hanem a hugomé, csak gondoltam írok ide, hátha tudtok segíteni:) Aranyos lehetett egyébként a hörcsögöd. Éltem át már korábban ilyet énis, volt régen egy papagájom, képzeljétek el, a kalitkája mellett egy mérgező növény volt, amiből evett:( és elfeketedett a lába, és leesett pár lábújja.. aztán elvittük elaltatni szegényt!:(
2010. jún. 3. 22:43
 8/12 A kérdező kommentje:
22:34! Egyébként nem szenved, teljesen úgy éldegél mint régebben, eszik normálisan, teker, szaladgál, csak van egy púp a hátán! majd ha rosszabb lessz a helyzet, akkor elvisszük elaltatni megígérem!
2010. jún. 3. 22:45
 9/12 A kérdező kommentje:
22:36! Köszi, hogy írtál! Reméljük a legjobbakat!!
2010. jún. 3. 22:46
 10/12 anonim ***** válasza:

Az én hörcsögömnek is ilyen problémája volt, én is azt hittem, hogy daganat, de mint kiderült, tályog volt.

Ez akkor volt, mikor már az enyémre is azt lehetett mondani, hogy "öreg", azonban a műtét után még egy évig élt. És igen, nem volt olcsó, de minden egyes forintot megért!


Ne haragudj, de én kicsit felháborodtam azon kijelentéseden, hogy "ennyiért már vehetek új hörcsögöt". Sőt, megmondom neked, hogy akár 2-3 hörcsögöt is vehetsz az árából... De ez a hozzáállás olyan szívtelenségre vall. :( Most ebbe nem is akarok belemenni mélyebben, lényeg hogy nagyon nem tetszett.


Azt már most leszögezhetem, hogy te nem fogod tudni meggyógyítani. Ehhez állatorvos segítsége kéne!

Amennyiben a te hörcsögödnek is tályogja van, akkor az idővel ki fog fakadni (nekem legalábbis azt mondták anno), és ha netán ez megtörténne, annyit tehetsz (sőt, tegyél is meg, ha már állatorvosra nem akarsz költeni), hogy fertőtleníted, kezeled a sebet. Ha szerencséd van, nem hal bele.

2010. jún. 4. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!