Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szoktassak idős tengeri...

Hogyan szoktassak idős tengerimalacot kézhez?

Figyelt kérdés
Még régebben kaptam meg a tengerimalacom és nem igazán voltam vele kitartó es nem szoktattam készhez, így kivenni is alig tudom mert elfut. (Sajnos egyedül van tartva, mert az elején úgy gondoltuk kezdjük eggyel mert az egyszerűbb és majd később veszünk hozzá még egyet de hát már 4 év telt el) Próbáltam levágni a körmét több kevesebb sikerrel, de már nagyon megbántam hogy nem foglalkoztam vele és az lenne a kérdésem hogy hogyan tudhatnák egy magányos 4 éves tengerimalacot kézhez szoktatni? (Lesz hozzá pár hónap múlva egy kislány mert a mostani is lány) [Utolsó kérdés szerintetek hogy fogja viselni a malackám az új lakótársat ennyi év után??]

2018. jan. 5. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia

Azt nem tudom, hogy szoktatsd kézhez, de az én véleményem szerint ugyan úgy, mint a kicsit. Van egy olyan videós a YouTube on,hogy először vett 1 kicsit, és utána4 évre egy másikat. Teljesen jól megvannak.

Remélem tudtam segíteni

Vovok8

2018. jan. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vegyél egy új ketrecet a két állathoz,egy nagyobbat.Ha ki akarod venni először simogasd amíg le nem lapul,és aztán emeld föl.
2018. jan. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat majd megpróbálom tóbbször kivenni a ketrecéből. A ketrece amúgy 80x40 -es de veszek majd egy másikat mert nem igazán szeretem a felnyitaható részét és nehezen férek hozzá a malackámhoz. :)
2018. jan. 6. 14:37
 4/4 anonim ***** válasza:
A miénk (lány) szintén egyedül volt majdnem egy évig, aztán vettünk még egy kismalacot, lányt. Paráztam, hogy nem fogják-e bántani egymást, először a ketrecen kívül letettük őket egymás mellé. A kicsi rögtön odabújt a nagyhoz, nem kellett összeszoktatni őket. Ezt mondta egyébként az állatkereskedő is, hogy rögtön összerakhatjuk őket. (Ez csak lányokkal működik). Jól megvannak, de néha veszekednek. Nem harapják meg egymást, csak morognak egymásra, néha a nagyobb kikergeti a kicsit a házból, vagy kilopják egymás szájából a kaját. De amúgy jobban érzik magukat kettesben, amíg a nagy egyedül volt, sokkal kevesebbet mozgott, egész nap csak feküdt. Annyira egyik sem imádja, ha kivesszük őket, de kint már élvezik az újdonságot, hagyják magukat simogatni, ha kaja van a kezedben, odamennek hozzád. Kartonnal szoktunk nagyobb részeket elkeríteni kifutónak, a padlót újságpapírral leterítjük, minden héten többször rohangálhatnak ott, pl. kajákat dugunk el nekik, kis búvóhelyeket építünk. Nagyon élvezik. Inkább a változást nem szeretik, de ha már bekerülnek egy szituációba, pl. kirakjuk őket a kifutóba, vagy ölbe vesszük, akkor már jól elvannak, érdeklődnek, aranyosak.Amikor kiveszed, mindig rögtön adj neki valami kis finom falatkát, pl. almát, répát, uborkát, gondoskodj róla, hogy jó kis gyümölcsszagú legyen a kezed, akkor a haspóksága leküzdi a félelmét. Attól ösztönösen félnek, ha felemeljük őket, mert a szabadban gyakran ragadozómadarak ragadják el őket, ezért nem szeretik a felemelést (beleivódott az ösztöneibe). Mielőtt felemeled, mindig érezze a kezed illatát, az megnyugtatja, de a levegőben lenni egyik sem szeret, gyorsan le kell tenni az öledbe vagy a kifutóba.
2018. jan. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!