Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet tengerimalacnak zacskós...

Lehet tengerimalacnak zacskós mosott salátát adni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom ezerszer megkérdezték már, hogy lehet e a tengerimalacnak adni salátát. De én most a zacskós,mosott salátáról érdeklődnék. Tartalmaz:saláta,répa, lila káposzta.

Káposztát nem adnék neki,csak répát meg salit.

Szóval szabad?

Nincs ráírva hogy bio.

Előre is köszönöm a válaszokat

Vovok8



2018. jan. 13. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:
40%
Nem! A bolti saláta mindig vegyszerezett. Én azt a boltit se adnám neki, amire rá van írva, hogy bio, mert nem tudhatod. A saláta levele magába szívja a méreganyagot, és hiába vizezed, az attól nem fog lejönni. Egy ekkora állatnak pedig halálos mennyiség lehet.
2018. jan. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
32%

látszik hogy fogalmad sincs a zöldségtermesztésről.



nyugodtan add, nincs rajta vegyszer

2018. jan. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Nekem 3 tengeri malacok volt mindegyik szép kort élt meg és egész életükben bolti, zöldségesi zöldségeket ettek, sőt szerintem akkor nem is volt nagy divat ez a sok bio cucc úgyhogy olyat nem is atyám nekik.
2018. jan. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2018. jan. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
65%
Én szoktam adni bolti zacskós gyárilag mosott madársalátát, ruccolát, bébispenótot, forgácsolt répát, de hagyományos salátát nem. Szoktam még venni biorépát, meghámozom, abból adok pár karikát hetente 3-4x, az uborkát és az almát is hámozom (a vegyszerek miatt), néha kapnak egy kis sütőtököt is nyersen, kb. ezeket szoktam variálni a széna meg a táp mellé, hogy változatos legyen az étkezésük és valami frisset kapjanak mindennap. Nagyvárosban élek, nekem nem opció, hogy kimegyek a kertbe vagy az erdőbe és szedek ezt azt, ha itt kimennék a parkba füvet, ilyesmit szedni, biztos, hogy szennyezettebb lenne, mint a bolti zacskós madársaláta, rukkola vagy bébispenót. Mindig csak kisebb mennyiséget kapnak, semmi bajuk, teljesen egészségesek és vidámak.
2018. jan. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!