Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért esznek ennyire sok...

Miért esznek ennyire sok szénát a tengerimalacaim?

Figyelt kérdés
Két lány tengerimalacunk van. Rengeteg szénát esznek, általában reggel és este adok nekik, teletöltöm a szénatartójukat, plusz még van egy kisebb szénagömb, azt is, és sokszor van, hogy pl. este hétkor kapnak, mire tíz órára benézek, teljesen üres a szénatartó és néha a gömb is, reggel detto, amikor hazaérek a munkából, már akkorra mindig üres. Persze ilyenkor újratöltöm, mert széna mindig kell, hogy legyen előttük, de mitől van ez? Lehet, hogy kevés tápot kapnak? Este szoktam összesen két evőkanálnyit adni nekik, hogy el ne hízzanak (a táp mag nélküli, egyáltalán nem kapnak magokat). Tegnap mértem őket, a felnőtt lány 980 gramm, a 8 hónapos lány 760 gramm, egészségesek. Zöldséget, gyümölcsöt is kapnak mindennap, de keveset, pl. 2-3 karika uborkát fejenként vagy egy-egy negyed almát fejenként, stb. Ez lehet, hogy kevés? Hétvégente még kapnak néha jutalomfalatként egy kevés kifejezetten malacoknak ajánlott borsópelyhet vagy céklachipset, nagyon keveset, mert hizlal. Vagy kaphatnának többször?

2018. jan. 14. 10:27
 1/5 anonim válasza:
Szia :) a tengerimalacok fő tápláléka a széna. Szerintem több zöldséget és gyümölcsöt adhatnál nekik. Abból nem lehet baj ha sok szénát esznek, ez csak azt mutatja, hogy egészségesek :)
2018. jan. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi.
2018. jan. 14. 16:39
 3/5 anonim ***** válasza:
Mérd őket hetente, ha nagyjából változatlan a súlyuk akkor jó.
2018. jan. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A széna az alapeledelük. A gyümölcs és zöldség olyan nekik, mint nekünk az édességek. Szabad adni nekik se egyáltalán nem többségben! Szerintem jól eteted őket. A sok széna meg.. hát, mit mondjak, feneketlen bendőjük van :D
2018. jan. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :-)
2018. jan. 17. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!