Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tudnátok segíteni? Tengrimalac...

Tudnátok segíteni? Tengrimalacokat, vagy egy hörcsögöt válasszak?

Figyelt kérdés

Csak 1 állatom lehet(coca esetében 2). Tudom mindkettő helyes tartását. (A hörcsög sem egy lyukban lenne, hanem egy ikeás dobozban).

De egyszerűen nem tudok dönteni. Érveljetek légyszi, ti melyik állatot választanátok, és miért. Előre is köszi :)


2018. jan. 25. 12:11
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Hamarosan összeírok mindent, es eldontom. :))

2018. jan. 25. 14:37
 12/15 A kérdező kommentje:

Utolso: koszi szepen :))

En ugy tudtam a dobozos tartas jo, olvasgattam ezeknek a tenyeszeteknek az oldalat, de itt azt mondtak hulyeseg, szoval elhittem.:/

2018. jan. 25. 22:05
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Erre akkor tudsz pontos választ adni,hogyha mindkét állatod volt már.

Mindenkihez más illik jobban.

Ha nem tudsz dönteni,akkor szerintem maradj a hörcsögnél. Sajnos csak 1-2-3 évig élnek.Ha lenne egy hörcsögöd és meghal, akkor utána még mindig lehetnek tengerimalacaid is.

Ha tengerimalacokat veszel, azok kb 5-10 évig élnek. Nagyobb felelősség és hosszabb időre kell gondolkodni.

Meg a tengerimalacok tartása jóval drágább is, sokkal többet esznek, többet ürítenek, többet kell takarítani őket .

Viszonyításképpen: a hörcsögömnél 1 évig elengendő táp, széna, forgács elég a tengerimalacaimnak kb 1 hétig!

És ez nem vicc, sokkal több fogy el szénából, forgácsból és tápból(természetesen különböző tápot kap a hörcsög és a malac). Jóval költségesebb a malactartás, számolj vele.

1kg széna simán elfogy egy hét alatt. A hörcsögnél egész életére elég annyi.

Nem lebeszélni akarlak,csak légy tisztában ezekkel is.

A hörcsögnek egyébként teljesen jó az ikeas doboz, a 80x60cm alapterületű nagyon megéri, ennyi pénzért sehol nem találnál ekkora ketrecet. Nyugodtan vedd meg az ikeásat,ha a hörcsög mellett döntesz!

2018. jan. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Végül a höri mellett döntöttem.:)

Persze ha majd külön lakásom lesz, akkor lesznek malacaim is, de jobb lesz ez így(szerintem). Tesóm még kicsi az állattartáshoz, nem akarom őt idegesíteni a malaccal :D a höriért nincsen annyira oda, a malacokért igen, így sajnálnám őt :)

(Ha kapna állatot, akkor is csak pár napog gondozná, fellángolásból, utána megunná)

2018. jan. 26. 14:58
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Az ikea doboz nagyon jó!!!

Nálunk is abban volt, nagyon jól szellőzik viszont kényelmesebb megoldás és kevésbé meleg, mint a terkó

2018. jan. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!